Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

A KUTYA :) szösszenetek – gondolatok

A KUTYA :) szösszenetek – gondolatok

Csak gondolkodom…gondolkodom….hangosan. Miért is tartunk kutyát. Miért is foglalkozunk mostanában annyit a kutyával, a velük való bánásmóddal. Mi az oka, hogy hirtelen a kutya fontos téma lett?

Talán kezdünk ráébredni, hogy önző, érzelemmentes, veszélyes világunkban van valaki(k), akik még tudnak adni szeretetet? Vagy csak magányos napjainkat megédesítik, az nélkül, hogy vádolnának, visszabeszélnének. Azt hiszem közel járok az igazsághoz. Bár sokszor egészen ember közeli gondolkodásmóddal ruházzuk fel kutyáinkat, valljuk be őszintén, az együttlét során néha jobban értik a nyelvünket, mint mi az övékét. Bár egy családot nem tudnak helyettesíteni, de nélkülük meg nagyon nagy hiányt érezhetünk. Kis örökmozgók, bohócok. Kaján vigyorral és remek megfigyelőképességükkel meglátják a gazdák hiányosságait. Ki is használva,nagy lelkesedéssel lógnak meg otthonról, aztán bújnak vagy szégyellik magukat. Hihetetlen lelkesedéssel tudják fogadni gazdáikat. Egyszerűek és igazak, bonyolultak és harmonikusak. Ha jó munkát végzünk velük, a reakciójuk is olyan lesz. Ha pedig elrontottak valamit a kedves gazdik, a kutya azt is jelzi. Nagyon gyors reakciók és visszajelzések tárházát birtokolják. Elképesztően jól lehet velük dolgozni. Igaz, sokszor megdolgoztatják a szakértők és gazdáik agysejtjeit. De megéri. Annyi mosolygó kutyát kaptam vissza munkáim során. Amikor támadó, félénk, harapós, visszahúzódó kutyák a foglalkozás végére minden porcikájukban mosolyognak és bújnak. Amikor a gazdik egy csodát kapnak, bár sokszor nem értik hogyan. Nem is fontos. A lényeg, hogy a kutya még tudja a saját kommunikációját. Csak elő kell hozni. És persze vannak esetek, amiket az ember úgy tönkretett, hogy már nem javítható teljes mértékben. De soha nem adjuk fel, ahogyan a ragadozók és a kutyáink sem. Miért is szeretjük a kutyát, miért is foglalkozunk annyit mostanában velük? Mert az élőlények számára annyira fontos szeretet, törődést kapjuk tőlük. Mert rájött a világ arra, hogy valami elveszne nélkülük. Ha őket is kiírtjuk, mi marad meg? Ősidőktől velünk vannak, kitartanak jóban-rosszban. Habár oltár előtt nem tettek esküt nekünk, de a természet törvényei megtanították a kutyáinkat, farkasainkat a tiszteletre, az erőre. Arra, amire az embereknek most nagy szüksége van, de néhány útmutatón kívül nincs honnan kapjanak energiát. Vigyázzunk kutyáinkra, akkor is, ha betegek, ha már öregek, ha már nehéz velük. Az emberekkel is nehéz, mégis ott vannak velünk egész életünkön át!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás