Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

A kutyák alhatnak az ágyunkban?

A kutyák alhatnak az ágyunkban?

Ha a szakértőktől várjuk a választ, azt mondanák, hogy nem. Vajon, miért nem és miért igen. Hol van az igazság? Nos, tegyük fel, hogy a gazda nagyon szeretné, hogy kutyája mindig vele legyen, hogy megossza vele az ágyát, az otthonát, a kocsiját és még sorolhatnánk. Ez így teljesen rendben is van. Vajon az ágyunkban való alvás miért egy kritikus pont?

Elsőként azt mondanám, hogy a kutya szervezete is sokféle kosznak, vírusnak, parazitának van kitéve. Az nélkül, hogy tudnánk róla, bizony a kutya is lehet hordozója egy betegségnek, ami az emberre is veszélyes. Pl a Tínea ótvaros gombás fertőzés, egy galandféreg, mely az élő test bármely részébe bejutva nagy károkat tud okozni. Lyme kór, agyhártyagyulladás… Sokszor még nem tudunk ezekről a betegségekről, mert lappangási időszakban még nem mutatnak egyértelmű jelet, vagy csak nem értve hozzá, nem ismerjük fel.

Akár macskával, akár kutyával foglalkoznak, mindenképpen hasznos a kézmosás, hogy ne engedjük, hogy kedvenceink nyalogasson. Sose tudhatják mikor evett fel akár egy másik állat székletéből, egy kertben mikor talált egy gyíkot, döglött madarat. Ők élvezettel fogják meg a szájukba, játszanak vele, vagy csak nyalogatják. A gazdik pedig örömmel veszik, mikor kutyáik, macskáik szeretetük jeléül nyelvével körbenyalogatja őket.

Maradva az ágyba vitel kérdésénél. Szerintem nem fog sérülni a gazda és a kutya közötti harmónia, ha a kutyát beinvitálják ágyukba. Az egész csak azon múlik, a kutya magától ugrik-e be, vagy a gazda engedélyével. Amennyiben nem a kutya maga dönti el, mikor megy be a gazda területére, hanem ezt engedéllyel teszik, akkor a dolog rendben lesz. Higiéniai szempontból természetesen a kézmosás elengedhetetlen.

Mi a helyzet a macskáknál? Ők ugye öntörvényűek, oda mászkálnak és ugranak, ahova csak akarnak. Ahogyan a kutyákat lehet tanítani, úgy a cicát is meg lehet tanítani már kiskorában, hova ne menjen fel, milyen házi szabályokat kell neki is betartani. Kétségtelen, hogy nagyon nehéz ellenállni egy kölyöknek, egy kedves nézésnek. Alapvetően hajlamos az ember a felesleges sajnálkozásra. A helyén való érzelmek és a sajnálat nem ugyanaz. Az intelligens ragadozó vagy növényevő állat is képes érzelmei kifejezésére. Az elefántoknál tapasztalták, amikor a csapat egyik tagját a ragadozók megölték, és elkezdték fogyasztani, az egyik elefánt ott állt a tetem mellett és elsiratta társukat. Nem nézte jó szívvel, ahogyan a hiénák lakmározni kezdtek az elefánt teteméből. Jó pár percig tartott ez az állapot, amikor is az anyaállat megunta a látványt és dühödten a hiénáknak rontott, akik elmenekültek. Az elefánt csapat még egy ideig ott állt az elefánt testvérük mellett, de sokáig nem gyászolhattak, tovább kellett menniük. Nehezen indultak útnak. Az érzelmek és a szabályok között azonban nincs összefüggés. A kettő közötti kapocs, a harmónia. Jó helyen, jó időben kell a cselekedeteinket irányítani a kutyával, és bármely ragadozókkal szemben.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás