Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Ajándékba kutya? és képzése

Ajándékba kutya? és képzése

Sokunkban felmerül a kérdés: ajándékozzak kisállatot valakinek vagy sem. És az sem mindegy milyen kisállatot. Beszélhetünk akár cicáról, hörcsögről vagy tengeri malacokról és kiskutyákról az ajándékozást egy körültekintő felmérésnek kell megelőzni. Az ajándékozás legtöbbször az ajándékozónak okoz örömet, az ajándékozott pedig rosszabb esetben kénytelen együtt élni a számára kiválasztott kisállattal.

Jól meg kell figyelni az ajándékozott személyiségét, egyéniségét. Szereti – e az állatokat, nem allergiás az állat szőrére. Mekkora hellyel rendelkezik a minden napjaiban.Van – e már másik állat, akivel együtt lakik. Sokan szeretnének kiskutyát ajándékozni cica mellé.

De felmerül a kérdés: hogyan lehet őket összeszoktatni. Egyáltalán lehet-e. Érdemes -e kiskorban összehozni a két állatot, vagy egy felnőtt kutya is együtt tud élni egy macskával? Ezekről a kérdésekről nem lehet egyértelműen azt állítani, hogy igen vagy nem. Érdemes persze teszteket elvégezni, de mivel élőlényekről van szó, a tesztek sosem lesznek száz százalékos eredményűek. Persze a kölyökkorban egymáshoz szoktatott állatok természetesnek veszik társukkal való együttlétüket. Számtalan példát lehetne erre felhozni. Létezik macska és papagáj között is olyan szoros kapcsolat, hogy akik látták bizony elcsodálkoztak ezen.

Pedig tudjuk, hogy a macska vadászó, ragadozó élőlény és ha csak teheti a madarat levadássza még az égből is. De hiszen lehet erre példákat látni a nagymacskáknál is. Ha tehát ajándékozni szeretnénk azt is nézzük meg, hogy az illető személynek van – elegendő ideje a kisállattal foglalkozni. Kutya esetében kiállításra vinni, kutyaiskolába járni vele, naponta játszani vele, vagy sétáltatni. Mik a céljai az ajándékozottnak. Mire tudná vagy szeretné használni a kutyát, macskát. Vidéken a macskát, kutyát használják rágcsálók elfogására, illetve vadászatára. Különösen ott, ahol lovak is vannak és a szénában, a pajtában a rágcsáló egerek, patkányok nagyon gyorsan elszaporodhatnak. Itt lehet, hogy örülnek a cica és a kutya jelenlétének.

De a magára hagyott macska , kutya sokat kóborol és párzani is szeret. Érdemes őket ivartalanítani, mert szaporodásuk később bizony nagyon sok gondot okozhat. Verekedések, éjjel – nappal nyávogás, sérült állatok. Akiket megint drága pénzért orvoshoz kell vinni, hogy sebeiket összevarja. Sok helyen tapasztalható az a tendencia, hogy családon belül ajándokoznak kutyát, macskát, egyéb kisállatot. Aztán aki ajándékozta mondjuk a kutyát, bizony annak kell majd foglalkozni vele, kutyaiskolába vinni, orvoshoz oltásokra, mert az ajándékozott az örömön kívül sok egyebet nem tesz a házikedvencért.

Sokan hajlamosak a kutyába beleképzelni azokat a vonásokat, amikkel nem rendelkeznek. De így legalább nem kell foglalkoznia ebével. Sokan csak legyintenek a kutyára. Ilyen, nem lehet vele mit kezdeni. Vagy elmennek vele dolgozni kutyakiképző segítségét kérik, csak addigra a kutya sínyli meg. Ne higgyük, hogy kutyának lenni könnyű dolog. Próbáljuk meg egyszer a hidegben vagy melegben étlen szomjan kint lenni egy fedetlen udvaron saját magunk és a kutyánk nézne belülről a jó meleg lakásból minket. Akár nagy kerttel rendelkezünk, akár nem a kutya és minden egyéb kisállat igényli a foglalkozást.

Persze a jó kutyakiképzés  nem egyenrangú egy kedvetlen sétával. Ha még nem történt meg a baj, vagy ha csak egyszerűen szeretnénk jó kutyát, nyugodtan forduljunk megbízható, szakértelemmel és lehetőleg végzettséggel rendelkező kutyakiképzőhöz, akinek  versenyzői háttere és több, mint tíz évi gyakorlati tapasztalata is vanA gyakorlat, az évek tapasztalata nagyon fontosKönyvből stabil , kiegyensúlyozott kutyát nagyon nehéz képezni és nagyon sok hibalehetőséget rejt magában.

Persze a jó könyv olvasása nagyon hasznos Fontos a tájékozódás. Ha már megkaptuk a kiskutyát, cicát vagy kismalacot, gyorsan át kell szerveznünk életünket. Ha mégsem megy, akkor még idejében ajándékozzuk tovább kisállatunkat, mert kölyökkorban, amíg nem szoknak hozzánk, addig sokkal könnyebben megszokják új helyüket. Sajnálatból magunknál tartott állat bizony megsínyli az örökös majomszeretetet, a nem kutya módjára történő képzést, vagy bánásmódot.

5 hozzászólás a/z “Ajándékba kutya? és képzése

 1. vida Mária

  Szia!
  Szeretnék egy jó és nem drága kutya iskolát találni mert van egy kutyusom aki nem akar szót fogadni Jagd terrier vadász kutya köszike a Segicséget

  Marcsi

 2. Kero

  Helló. A kiskutyám tavaly májusba született kinti kutya érdeklődni szeretnék hogy hogy tanítsam meg neki a le ülést és stb.

 3. Zita írta

  Kedves Gazdi,

  ezek mind gyakorlati bemutatást igénylő feladatok. Nagyon sok mindentől függ, hogy a kutyát jól tanítod-e vagy sem.

  üdv

 4. Becskeházy Anna

  7 hónapos neveletlen Latler kutyám neveléséhez szeretnék segítséget kapni.
  Budapesten, a XV. kerületben lakom, és kutyaiskolát keresek. A honlapjukon nem találtam elérhetőséget.
  Várom visszajelzését.

  Üdvözlettel. Becskeházy Anna

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás