Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Hazaérve üdvözöljem a kutyám, vagy ne?

Hazaérve üdvözöljem a kutyám, vagy ne?

Rengetegszer hallani és olvasni, hogy a falkavezérséget a kutyánknál úgy lehet megszerezni, ha……  és itt rengeteg okosságot lehet olvasni, hallani. Többek között, ha a gazda hazaérkezik, akkor forduljon el a kutyától, ne szóljon hozzá mondjuk 5-10 percig….

Megdöbbentő, hogy a laikus gazdákat mennyire lehet befolyásolni, de ami a legrosszabb, hogy kutyakiképzők maguk is elhiszik, hogy ez egy ilyen egyszerű dolog és módszer. Sajnálatos módon a gazdik nem teljes információt kapnak. Márpedig a kutyával való együttélés az egy komplex folyamat. Amikor ilyen eseteket hallok, mindig megkérdezem, hogy az okát elmagyarázták -e, azonkívül, hogy ez a dominanciához vezető út….

A válasz minden esetben ugyanaz: csak ennyit mondtak. Nos, hogy működik -e ez a módszer, az egyik legegyszerűbb módja, hogy bizonyítsuk a következő: minden kedves gazda menjen haza és amikor a férje, párja, gyermeke örömmel fut hozzá, akkor forduljon el tőle és ne szóljon hozzá 5-10 percig, de aztán se magyarázza meg a tettét. Tegyék ezt egy hétig minden magyarázat nélkül. Az eredményről aki tud az meséljen. Nos, már most megmondom, hogy a családtagok pontosan ugyanúgy fognak érezni, ahogyan kutyáink teszik.

Ne kövessünk egyetlen egy módszert. Nagyon fontos, hogy kutyáinkat valóban tanulmányozzuk. Ne sajnáljuk az időt arra, hogy figyeljük viselkedésüket. Hogyan kommunikálnak egymással. Minden módszernek van pozitív és negatív oldala. A kérdés az, melyikkel ártunk többet. Ha pl. a kutyánkkal csak póráz nélkül közlekedünk, ami persze nagyon jó, akkor a pórázon való közlekedést nem fogja megtanulni, sőt nagy ellenállást fog tanúsítani, mikor nyakára szeretnénk csatolni a nyakörvet. Ezért ne azt nézzük egy kutyával való foglalkozásnál, hogy ez kell-e a kutyának vagy sem, hanem azt kell megérteni, miért is dolgozunk így a kutyánkkal.

Egyáltalán miért dolgozunk a kutyánkkal. Hiszen van nagy kert, szabadon rohangálhat kedvére. Sőt van ahol több kutya is van, tehát társasága is van. Ez mind igaz, de csak elégséges és nem elég magyarázat. A kutya szempontjából legalábbis nem.

Ha ennél többet szeretne megtudni, képzéseimen pont ezekről a dolgokról beszélek, és a gyakorlatban is megmutatom mindennek az okát. Mit érez a kutyánk, ha csak a mi szemszögünkből nézzük és kezeljük őket. Miért lesz agresszív, félős, támadós a kutyánk.

És egyébként sem értik a gazdik, hogy egyszerre fél a kutya, meg bátornak is tűnik. Hol van a magyarázat, ki segít a látszólag bonyolult állatlélektanban eligazodni a gazdiknak. Ha ezeket a dilemmákat feloldjuk a gazdában, akkor a kutya tanítása már csak egy egyszerű játék lesz és nem kihívás. Kutyánk nem csinál ebből ekkora ügyet. Létezik és szeretné az élet minden percét élvezni. Hogy abban van dominancia harc, van henyélés és lustálkodás, hogy van benne párzás és még sok minden…hát ez a természetes és ettől lesz olyanná, amit mi emberek még nem mindig értünk.

Érdekes, hogy kutyánk szinte mindent lát, hall, érez és szinte tudja rólunk. Pedig ők nem készítettek rólunk emberekről tanulmányt. Csak egyszerűen figyelnek minket és kutyának tekintenek. Ezért kell megtanulni kutyául, hogy mi is értsük őket. Ettől lesz nekünk is szép és harmonikus a kutyánkkal való együttlét.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás