Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Hogyan válasszunk kutyát menhelyről?

Hogyan válasszunk kutyát menhelyről?

Amikor meglátogatunk egy állatotthont azzal a céllal, hogy egy kiskutyát vagy felnőtt kutyát válasszunk onnét, érdemes a következőkre figyelni:

 • Figyeljük hosszabb ideig ketrec mögött a viselkedését.
 • Kérjük meg az ott dolgozókat, hogy egy rövid sétára kivihessük és ilyenkor is figyeljük meg a magatartását.
 • Próbáljunk meg vele labdázni, kisebb ronggyal húzós játékot játszani. Így megfigyelhetjük, mennyire erős a zsákmányszerző ösztöne, apportírozó kedve.
 • Zörgessünk mellette tárgyakat és nézzük meg, mennyire ijedős.
 • Hogyan viselkedik evés közben más kutyákkal vagy veled.
 • Mennyire aktív, játékos vagy éppen agresszív.

3 hozzászólás a/z “Hogyan válasszunk kutyát menhelyről?

 1. Tarjányiné S. Larisza

  Kedves Zita!

  nem tudom, elment-e az előző, befejezetlen levelem, ezért újra próbálkozom.
  Van egy talált közép termetű, kb 1 éves kutyusom, kb 8 hónapja van nálam. A kutyus nagyon félős, eleinte sétálni sem lehetett kivinni, mert nem volt hajlandó egy lépést sem tenni az utcán. Most már a megszokott útvonalon lehet vele sétálni, de ismeretlen helyen nagyon ideges. Idegen kutyáktól fél, általában agresszív velük. (A már megismert kutyákkal, már nincs probléma, játszik.) Mivel ilyen bizalmatlan idegen kutyákkal, nem tudom, vihetem-e kutyaiskolába.
  várom válaszát, köszönettel: Larisza

 2. Zita

  Kedves Larisza,

  kötelező is iskolába vinni. Mert az nélkül nem látni, hogy tudna -e fejlődni a kutyákat. Majd az ott tapasztaltakról – pár hét után – kérem, hogy írjon.

  köszönöm

 3. Zsófia

  Kedves Segítőm!

  8 napja elhoztunk a férjemmel egy menhelyi 1 év 2 hónapos keverék kutyust.Anyukája bassethound keverék apja ismereten de az állatorvos szerint goldenretriver féle .Imád minket, szépen kezd alkalmazkodni az új otthonához. Viszont egy problémám van. A családban egy 2, és egy 9 éves kislány van. A 9 évest szintén imádja, viszont a kicsi 2 évesre egyfolytában ugat, nagyjából szem magasságban vannak. Mi lehet az oka?Hogyan tudnám megkedveltetni vele a gyerekeket? Hétvégén vendégeink voltak és akkor is ugatta a 6 éves kisfiút, bár a fiú félt a kutyustól. Válaszát előre is köszönöm.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás