Hova tegyük a kutyánkat, ha elutazunk.

Jön a nyár, szeretnénk elutazni, de ebünket nem tudjuk magunkkal vinni. Mindig dilemma, hol találunk megbízható helyet. Ma már a net világában bármit meg tudunk keresni, bárkivel tudunk beszélgetni. Akár a kutyánknak is találhatunk elhelyezési lehetőséget, panziót. De vajon a neten lévő információ mennyire igaz. Nos, mielőtt beadnánk egy helyre a kutyánkat, személyesen nézzük meg a helyszínt. Érdemes egy próba órát tartani. Hogyan reagál a kutya, ha a gazdája nincs ott. Bizony sok meglepetésben lehet része a kutyát befogadónak is. Az addig békés jószág bizony kimutathatja a foga fehérjét. Akár félelemből, akár dominancia miatt. Ezért aki befogadja, sok tapasztalattal kell rendelkezzen. A kutyát befogadónak ilyenkor nem az a dolga, hogy feltétlen a saját szabályai közé szorítsa be a kutyát. De azért egy alapfeltételt érdemes szabni az ebnek. A legjobb persze az, ha ismert kiképzőhöz, vagy már megszokott szakemberhez tesszük be a kutyánkat. Sokan tartanak attól, hogy a kutyájuk megsínyli a távollétüket. Igaz, 2-3 napig még emlékezik a kutya. Aztán szép lassan megnyugszik. Bár a megszokásait megtarthatja, de el is hagyhatja. Hogy mindezen aggodalmat és traumát elkerüljük, érdemes már kis korban szoktatni kutyánkat ahhoz, hogy másnál is jól érezze magát. Nyilván egy munkakutyát, egy versenyzésre képzett kutyát nem szívesen hagyunk másnál.

Mindenkinek jó nyaralást!

 


Itt várom a kérdésed:

kutyaiskolaFoglalkozások
a kutyaiskolában

Szombat: kezdő engedelmes, ügyességi - és viselkedés terápia, haladó engedelmes, agility edzés
Vasárnap: Kezdő engedelmes, ügyességi és viselkedés..
További tájékoztatás az Információ menűpontban!


A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás