Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Internetről vagy tv-ből kutyát képezni

Internetről vagy tv-ből kutyát képezni

Vajon lehet-e kutyát képezni könyvből, internetről vagy show műsorból.  A tv-ben szereplők, vagy fb- kon látható képzési módszerek arra nagyon jók, hogy valami képet kapjunk, miről is van szó. Elsősorban persze a tapasztaltabbak értékelhetik, hiszen ők látják a módszer hibáját vagy pozitív oldalát is. Apró trükköket, mozdulatokat tudnak analizálni, értékelni. Saját képzésükbe beépíteni. De mit tud ezzel kezdeni egy teljesen kezdő. Bevallom régen voltam már kezdő a szakmában, ezért nehéz ebből a szemszögből elemezni a jelenséget. Gyakorlott szakemberként viszont állíthatom, hogy a több éves tapasztalat nélkül nehéz dolga van a gazdának. Megérteni és felfogni, mi is történik a műsorban. És azt hogyan alkalmazzák az életben. Mégpedig azért nehéz, mert az életben a kutya nem ugyanazokat a jelzéseket fogja használni Csak egy mozdulattal térjen el a műsorban szereplő kutyától, és már nem ugyanaz lesz a jelentése, a megoldási kulcsa a kutya fura magatartásának, mint a show műsorban. Ez pedig negatív élményt fog jelenteni mind a gazda, mind pedig a kutya számára. Ráadásul teljes értetlenség, és magyarázkodás fogja követni. Kérdések sokasága: az én kutyám miért nem csinálja, pedig láttam a tv-ben. És ott így meg így csinálta a kiképző. No igen, csakhogy apró kis jelzéseket nem látnak kedves gazdik. És a sok éves tapasztalat…nos, nem győzőm hangsúlyozni, mekkora jelentősége van.  Minden apró, és jelentéktelennek tűnő mozdulat fontos. Magunkban raktározzuk el, melyik mozdulatot milyen reakció követett. Aztán telnek az évek, és talán érteni fogják kutyáikat. Többször írtam már, hogy kutyáinkat akkor érthetjük meg, ha hagyunk időt nekik beérni. Ha hagyjuk őket tanulni, az nélkül, hogy minden percben megadnánk nekik a megoldást. A jó és bölcs támogatás nem egyenlő a folyton belekotyogással. Próbálják ki. Egyszer üljenek le kedves gazdik egy kényelmes karosszékbe. És figyeljék kutyáik játékát, rezdüléseit, próbálkozását. Mit látnak majd? Rengeteg csodát. Hogy még nem értik? Igaz, de ezért érdemes tanulni szakembertől, kutyától, tv-ből, show műsorból. Ja, hogy ez egy nehéz feladat? De még milyen nehéz! Pontosan olyan nehéz, mint kutyáinknak megérteni a mi világunkat. Ahonnét rengeteg rossz és ellentmondásos jelzést kapnak, rossz időben adott pozitív vagy negatív megerősítéssel.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás