Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Kölyök kutya kiválasztásának szempontjai

Kölyök kutya kiválasztásának szempontjai

Egyre többen vásárolnak kutyát, elsősorban kölyök kutyát. Leginkább  azért, mert az nagyon aranyos. Másrészt azért, mert abból olyan kutyát tudnak nevelni, amelyet szeretnének. Hogyan válasszunk az alomból kölyök kutyát:

Többször látogassuk meg a tenyésztőt.

A kiválasztásnál már legyünk tudatában annak, milyen szempontok szerint szeretnék a kiválasztást megtenni. Milyen feladatokra szeretnék használni a kutyát, milyen körülményeket tudunk nekik biztosítani.

Ha már megérkeztünk a kutyatenyésztő ott érdemes több időt eltölteni, amely alatt megnézhetjük, hogyan viselkednek a kölyök kutyák. Félnek-e egymástól, agresszívak egymással, félrehúzódóak, támadó magatartást tanúsítanak-e, szemtelenek-e,, mindig uralkodni akaró-e.

A kölyök kutya legyen eleven, élénk, jó étvágyú. Viselje magán az egészséges kutya ismérveit.

Amikor elérkezik a nagy nap, amikor a kölyköt elválasztják az anyjától, a megszokott környezettől akkor lesznek fontosak a felsorolt szempontok. A jól szocializált kölyök kutya az új helyzetet sokkal kisebb megrázkódtatással viseli, mint a hiányosan nevelt kiskutya. Érdemes a tenyésztővel egyeztetni, a kiskutya eddigi szokásairól, hogy azt a későbbiekben is lehessen követni, amíg meg nem szokja az új helyzetet. Előfordulhat, hogy a kölyök kutya a kocsiban hány. Érdemes többször megállni, hogy a kiskutyában pozitív élmények maradjanak meg, könnyebben megszokhassa az új helyzetet. A kiskutya fogadtatása ne legyen túl zajos, ne akarja mindenki egyszerre megsimogatni – kivéve, ha a kiskutya ezt igényli és örömmel – ne akarja mindenki hirtelen ölbe kapni. Az új helyen a kiskutya szaglálódni fog, ezt engedjük meg neki, még akkor is, ha később nem szeretnék, hogy mindenhova bemenjen. Nagyon sokan azon a véleményen vannak, hogy a kutyának kint van a helye. Már kölyökkorban ki kell tenni a kiskutyát a kertbe. Gondoljanak bele, hogy elszakítva az anyjától, a megszokottól és egyből ki is rekesztik. Abból a kölyök kutyából biztosan nem lesz egészséges idegrendszerű felnőtt kutyánk. Arról nem is beszélve, hogy a kutya társas lény.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás