Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Kutya és pici baba egy lakásban

Kutya és pici baba egy lakásban

A pici baba még csak tervben van a párok fejében, de kutya már van a lakásban. Mi lesz, ha baba megérkezik. Nos, sok mindentől függ, hogy mi lesz. Először is, milyen fajtájú kutyát választottak kedves gazdik. Milyen idős a kutya a baba születésekor. Milyen képzést kapott a kutya. Nos itt álljunk is meg egy pillanatra. Ez utóbbi ugyanis nagyon lényeges. Ha megszületik a baba és hazavisszük, azt kell mondjam semmi különleges nem kéne hogy történjen. Ha a jó szociális alapokat megadták kutyájuknak, alapvetően csak néhány óra, nap kérdése, hogy a kutya megszokja az új rendet. Alapvetően a kezdeti izgalmakon túl, a szaglálódáson túl nem kéne, hogy felboruljon a családi élet.

De itt jönnek a kérdések, a nyugtalan gondolatok. Mennyire kell odafigyelnünk kutyánkra. Hogyan fog kijönni a gyerekkel. Meg fogja-e védeni, odajöhetnek-e idegenek a szülőkhöz, mi történik ha a kutya fenevaddá változik a baba közelében ……Nos nem gondolom, hogy egy megfelelő bánásmódban részesített, szeretetben nevelt és képzett kutya veszélyessé tud válni a gyerek számára. A napi rutinba gyorsan beleszokik a család kedvence. Nem okozhat problémát, abban az esetben, ha a baba érkezésével a gazdák viselkedése sem változik meg. A kutya ugyan úgy igényelni fogja a jó korrekciókat, a kutya számára érthető reakciókat, a napi foglalkozásokat vagy esetleg hétvégi hosszabb együttléteket. Sőt élvezni is fogja, hiszen új feladatot kap, új izgalmak, aminek következtében kicsit kimozdulhat a már megszokott napi rutinból. Nem könnyen megoldható, hogy egyszerre foglalkozzunk is a kutyával, simogassuk kutyánkat, majd a pici babát vegyük ölünkbe, etessük meg…… Igényel némi higiénikus szervezést, többszöri kézmosást, takarítást. Könnyen lehet, hogy a kutyát el kell különíteni, különösen, mikor a melegben kezdi hullatni a szőrét, a kisgyerek meg akkor tanul mászni és mindent a szájába venni. Az is lehet, hogy a hirtelen mozdulatok, rohangálások, nagy testű kutyáknál akár egy egyszerű farok csóválás is könnyen felboríthatja a gyereket. Aminek persze lehet következménye. Sőt, a kutyára még jobban oda is érdemes figyelni, mert a ragadozó azért csak ragadozó, még oly ártatlan szemekkel is tudnak nézni. Nos, ezek valóban figyelmen kívül nem hagyható szempontok. De az írásommal inkább arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy az életben nagyon sok új dolog történik mindenkivel. Ha kutyánkat nem képeztük, nem szocializáltuk, nem vittük ezer helyre, ezer szituációba, nem látott elég kutyát, nem barátkozhatott emberekkel, akkor valóban nem csak egy ilyen esemény, hanem a legkisebb esemény, mely a megszokott életritmustól eltér, az megváltoztathatja a kutya viselkedését. A megváltozott magatartást pedig nem közvetlen a gyerek érkezése váltotta ki. Az már csak egy ok volt, mondhatnánk olaj a tűzre. Az egész előző élete, nevelése, foglalkozása volt olyan, hogy a kutya a legkisebb változásra is a megszokottól eltérően, negatívan reagálhat.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás