A kutya szaglását már megbeszéltük. Nézzük tovább az érzékszerveket. A látást, hallást, fájdalomérzetet. A szaglás után a kutya legfejlettebb érzéke a hallás. A kutya rendkívül kifinomult hallással, a nagyon távoli zajokat is meghallja. Ezt érdemes tudni, mert sokszor bizony a gazdák azt feltételezik a kutyáikról, hogy a semmit ugatják. A…
A kutya érzékszervei
Az ember elsősorban a szemével észleli a külvilágot, a kutya az orrával. Az ember, ha nem ismer fel elég jól valamilyen tárgyat, rászegezi tekintetét és úgy vizsgálja meg alaposan. A kutya rövid, gyors szimatolással, levegőt kapkodva próbálja meg az orra belső részét szaggal telíteni. Ahogyan az ember szeme állandóan működik,…
Élelem megtagadás
Sokakat érintő kérdés. Vajon meg lehet-e tanítani a kutyáknak, hogy az élelmet ne fogadják el. És ha elkóborolnak, az utcán az élelmet ne egyék meg. A kutya életében egyik fő tényező, és a legerősebb, a táplálkozási ösztön. Logikus, hiszen étel nélkül nem képes életben maradni. És éhes gyomorral az élet…
Utcai képek
Ha egy kutyát látok sétám közben, nem állom meg, hogy elemezzem, vajon jól érzi e magát a kutya. Milyenek a mozdulatai a gazdának, és milyenek a reakciói a kutyának. Elmesélem mit tapasztalok. Kora reggeli órákban- mikor még fel sem ébredt az ember, tán még a reggeli kávéját sem itta meg…
Kutyaképzés
Mire tanítsuk meg kutyánkat. Mit érdemes neki tudni. Miért akarunk annyira kutyaiskolába menni. Vajon mi a vonzó abban, ha minden hétvégén és hétköznap a kutyával kell dolgozni, időt, fáradságot nem kímélve. Kezdjük ott, hogy a kutyával való foglalkozás alapvetően örömet tud okozni. A munka során megismeri egymást a kutya és…
Miért szeretnének az emberek kutyát?
Miért is tartunk kutyát. Miért is foglalkozunk mostanában annyit a kutyával, a velük való bánásmóddal. Mi az oka, hogy hirtelen a kutya fontos téma lett? c Kis örökmozgók, bohócok. Kaján vigyorral és remek megfigyelőképességükkel meglátják a gazdák hiányosságait. Ki is használva,nagy lelkesedéssel lógnak meg otthonról, aztán bújnak vagy szégyellik magukat.…
Hol tartsuk kutyánkat?
A válasz ugyan egyszerűnek tűnhet, de mégsem az. Általában azt gondolják az emberek, hogy a kutyának kint van a helye. Ez a feltételezés azon alapszik, hogy a filmekben is azt látják, hogy a ragadozók a szabadban élik életüket. Az oroszlánok a szafarin, a tigrisek az erdős sűrűjében és még sorolhatnánk.…
Mennyire szeressük kutyánkat?
Évtizedekkel ezelőtt, különösen vidéken, a kutya helye az udvarban volt. Feladata a házőrzés, ugatás,betörő megfogása. És igen, a kutyák ugattak, a gazdák nem sokat foglalkoztak velük, és azt gondolhatták, ez így van rendjén. Mennyit változott a világ. Mi okozta a változást. Ez pontosan talán nem is lehet megmondani. Az biztos,…
Kutya a városban
Az emberhez legközelebb álló kutyát érintik talán a legjobban. A nagyvárosi kutyatartásból adódó életformából szinte teljesen hiányoznak a természetes körülmények? az állat ösztönei feltétlenül tompulnak valamennyire, és helyenként a veleszületett viselkedésformái is elhaványulnak. A nagyvárosi élet és tartás befolyásolják a kutya viselkedését, szokásait. Állatorvosi megfigyelés alapján sajnos egyre kevésbé ellenálló…
A falka törvénye
A farkasok társas életét, viszonyait szigorú rend: a szociális hierarchia szabályozza. A rendnek az egyik fő jellegzetessége, hogy a falka tevékenységét egy domináns hím, a falkavezér határozza meg. A falkavezért kivéve mindegyik farkasnak csapott farokkal kell járnia, mert csak az alfa nőstény hagyhatja megszagolni magát a domináns falkavezér részéről. A…