Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Nagytestű kutyák

Nagytestű kutyák

Miért olyan különleges a nagytestű kutyák kezelése, bánásmódja. Nos,a nagytestű kutyák tapasztalat szerint később érnek be, mint a kisebb testűek. Hosszabb ideig maradnak bohókásak, ugrabugrák. Sokkal inkább igénylik a higgadtabb bánásmódot.Talán az idegrendszerük is lassabban érik. De ez nem jelenti azt, hogy ne lennének kemény kutyák, csupán tovább tart az érési folyamatuk.

És persze tudatában vannak testi erejüknek. Ha nem jól bánnak velük, használják is.  Azt gondolnánk róluk, hogy lomhák és nehezen mozdulnak. Pedig az igazság az, hogy bizony nagyon tudnak futni, és ha kellő motiváció van, bizony nem lustálkodnak. Kaukázusi, medveölő, farkasokkal szembeszálló kutyák. Makacsok.

De, a ragadozókkal való harcban, bizony egyedül kell harcolniuk. Egyedül kell meghozni döntéseket. Kitartónak és makacsnak kell lenni. Ezt a tulajdonságot nem figyelembe véve sokan gondolják, hogy nehezen képezhetőek. Kétségtelen nem rajonganak az engedelmes feladatok – ül, fekszik, áll, hozzám – unos-untalan ismételgetése és gyakorlásáért. Hiányzik a motiváció. A pici kis jutalomfalatkák egy idő után unalmassá válnak számukra. Elveszítik a kedvüket.

Ezzel szemben kedvelik a mozgást, ahol terük van. Figyelnek és éberek. ÉS… nem engedik magukat feleslegesen macerálni. Testi erejük alapján szeretnek felugrálni, és ha nem jól kezelik őket, nehéz leszoktatni őket erről, mert ez egyfajta kifejezésmód lesz a számukra.Hogy melyik bánásmód vagy képzés használata jó náluk, az függ gazdától, kutyától. Az biztos, hogy bizalom nélkül náluk nem megy. Határozott elképzelésük van arról, hogy hogyan bánjanak velük. És ezt határozottan meg is mutatják a gazdinak.

Persze, lehet minden kutyát erőből kezelni. De egy idő után, annak negatív, vagy legalábbis nem az elvárt visszacsatolása lesz.Ha kutyát vásárolnak, érdemes tehát minden szempontot figyelembe venni. És a gazda mentalitásának, életmódjának megfelelő kutyát kell választani. Érdemes figyelembe venni több szempontot is, úgy mint, a kutya mérete, történelmi múltja, milyen fajták keresztezéséből tenyésztették ki, milyen tenyésztőtől vásárolnak, és milyen alom – munkakutya, vagy küllemkutya.

Az sem mindegy hol fogják tartani, mekkora helye lesz, mennyi idejük lesz rá, milyen célokat tűztek ki vele. Versenyeznek, vagy olyan helyen laknak, ahol háziállatokat kell megvédenie idegen állatoktól. Kire tudják bízni, ha elutaznak. Fizikai erővel meg tudják-e tartani sétáltatáskor, mekkora szállítóeszközük van, ha el szeretnék vinni kirándulni, külföldre, vagy csak állatorvoshoz.

Ha ezek a feltételek megfelelnek az önök életében, egy nagytestű kutya tartásához, még akkor is adódhat számtalan alkalom, váratlan esemény, örömteli vagy bosszúság, amire nem számítanak és foglalkozni kell vele.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás