Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Séta a kutyánkkal

Séta a kutyánkkal

Miért szükséges a kutyával a séta. Főleg, ha nagy kert áll a rendelkezésére. Nos, gondolják csak végig.

Ha önöknek, kedves gazdik van egy kedves, helyes, nagy, kertkapcsolatos lakásuk, kertjük. Vajon jól éreznék-e magukat sokáig, ha nem mozdulhatnának ki. Az maga az őrület lenne, vallják meg őszintén.Nem sokáig bírnák. kell ugyanis a külső inger. Az információ, a pletykák, a sétálások, új impulzusok. Nos, ezzel kutyájuk is így van.

A kert, ugye nem egy vadon. Onnét nem lehet elmenni, nem lehet ismerkedni normálisan, nem lehet szocializálni, nem lehet más fajtatárssal játszani, és egyáltalán nem lehet semmilyen belső motivációt kielégíteni. Ez persze azzal jár, hogy kutyájuk elkezd pótcselekvéseket végezni, úgy mint, ásás, motiválatlanság, vagy épp ellenkezőleg. Állandóan a nyakukra jár. Bökdös, figyel, labdát visszahozza, nyűszög. Minden jelzés variációt felhasznál, hanggal és hang nélkül, hogy jelezze önöknek, vigyék ki őt is sétálni, mozogni, kirándulni, játszani más kutyákkal. Csak leülni egy folyó mentén és figyelni a békákat. Magukba szívni a mező, az erdő illatát. Megérezni a távolodó őz vagy róka illatát, kotorni és ásni – végre szabadon.

Önök vásárolni szeretnek,meglátogatni a családtagjaikat, utazni a világ valamelyik pontjára, kedvenc országukba, a tengerpartra, vagy a hegyekbe. A kutya játszani szeretne más kutyákkal. Szeretné újból végigpásztázni az utca illatát, elolvasni az új szagokat, híreket. Arról nem is beszélve, hogy a rendszeres testmozgás jót tesz bélrendszernek. Ez által a kutya nem tartja vissza a székletet, hanem az utcán erőlködés nélkül is el tudja rendszeresen végezni a dolgát. A vizelet szétszórásának is van jelentősége. Felülvizeli a másik kutya jelzését, ezzel újból kijelölve a territóriumát. Ezek nagyon fontos tevékenységek. Ezek nélkül a kutya nem lesz kutya. És nagyon sanyarul, kedvetlenül fogja érezni magát.

A kertben tartott kutyával legalább hétvégén ki kell mozdulni. Akkor egész héten viszonylag kevesebb munkával is kibírja. Természetesen nem a kölyökkutyákról, vagy az extrém módon aktív, motivált kutyákról beszélünk. A sétákkal a kutya nem lesz elszigetelt. Így sokkal inkább szeretni fogja az életet, az embereket. Kevésbé lesz agresszív, támadó. Ez pedig, nagyon fontos az önök életében is. Sokkal inkább el tudnak egy jól viselkedő kutyával utazni szállodába, bemenni a belvárosba, étterembe vagy plázába. Nem kell attól tartani, hogy megtámad bárkit is. És mennyivel jobb azt hallani, hogy milyen édes, engedelmes kutyájuk van. Mint állandóan magyarázkodni, hogy miért támadós, miért nem mozdulnak ki otthonról.

Amikor már nagyra nőtt kutyájuk és főleg a nagytestűeknél, már nehéz a korrigálás. Sok dolog megrögzül a fejükben és onnét nagyon nehéz lesz kiszedni. Főleg bizonyos fajták őrzik a megrögzött szokásokat. Ne feledjék, az otthonuk a kutyának ingerszegény környezet. Nem elég. Biztosítsák számára a külső helyszínen történő játékot, ismerkedést a környezettel, idegen kutyákkal, emberekkel. Szálljanak fel buszra, kocsiba, fussanak, biciklizzenek együtt kutyájukkal.

Megéri higgyék el!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás