Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Tükör vagy nem tükör…hogyan kezeljem a kutyát

Tükör vagy nem tükör…hogyan kezeljem a kutyát

Nos, a kutya egy olyan élőlény, amely pontosan reagál a környezeti hatásokra. Aki tanulmányozta őket, az a jeleikből, a testjelzésekből szinte mindent megért és beszélgetni tud a kutyával. Ahogyan ő reagál, pontosan úgy kell nekünk is reagálni. Ez nem azt jelenti, hogy pont ugyanazt. Legyen egy párbeszéd a gazda és a kutya között. Amikor egy konkrét módszerről hallok, mindig úgy érzem nem is igazán ismerjük a ragadozók lélektanát. Mégpedig azért nem, mert nincs egy exakt módszer amihez évekig, de akár napokig is ragaszkodni kell. Ha valamit állítok, ha egy munkát végzek egy kutyával, azt nem árt kontrollálni. Mit végeztem, milyen reakciót vált ki  a kutyából. Ha a megfelelő reakció kétségeket vált ki bennünk, akkor azt azonnal abba kell hagyni. Komoly megfigyeléseken alapszik a jó tudás. És egész életen át tart. Csak egyre minőségibb szinten.

Ennek megfelelően kezdjünk neki kutyáink tanításának.

 

 

4 hozzászólás a/z “Tükör vagy nem tükör…hogyan kezeljem a kutyát

 1. Pálos Lászlóné

  Szia. Van egy 4 és félhónapos németjuhász kan kutyusom. A Problémám az,hogy szinte kezelhetetlen.Annyira agressziv, hogyha megakarom dicsérni akkor is kapkod a kezem után. Állandóan ugat mindenre és mindenkire.Játszani is alig lehet vele,mert olyan goromba. Mit tegyek,hogyan tudnám megregulázni.Válaszod előre is köszi. Tisztelettel Éva.

 2. Zita írta

  Kedves Gazdi,

  elsősorban nem a szigor segítene ezen a kutyán. Játszani kéne vele. Vinni ki a házból minél több helyre. Ismerje meg a világot. Azért ilyen, mert tele van energiával, ingerszegény környezetben. És ehhez képest csak szigort kap. Önmagában ez nagyon rossz megoldás.

  üdv

 3. Imre Ilona

  Kedves Zita!
  Menhelyről hoztam ki egy egyéves frissen ivartalanított kutyát egy hete. A lakásban nagyon aranyos, bújos kislány, cicával is kijön, de ha leviszem sétálni bepánikol, hevesen dobog a szíve, rángatja a pórázt, sőt ki is bújik a nyakörvből, vagy hámból és rohan haza a lépcsőházhoz, nem fogad szót. Mindenáron haza akar menni, nem végzi el a dolgát, csak ha már nagyon kell, de otthon is bepisil. Vidéken élt eddig, gondolom a pesti utcazaj miatt pánikol.
  Mit tegyek, hogy viselkedjek vele? Lehet valahogy kezelni a helyzetet?
  Üdvözlettel: Imre Ilona

 4. Zita írta

  Lehet. Az előző gazdinak írt válaszomat nézze meg kérem. A megoldás ott van. ( 5 hónapos uszkár mudi keverék hozzászólásnál) üdv

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás