Új kutya a régi mellé

Van már kutya a háznál, de szeretnének újat. Rengeteg kérdést vet fel a gazdában.

Hogyan fogadja a régi kutya  az új jövevényt?

Jobb lesz -e neki

Ugye akkor a régi kutyám jobban fogja érezni magát

Mit csináljak, ha verekednek

Két azonos nemű vagy különböző neműek legyenek

Mennyi legyen a két kutya között a korkülönbség

Külön vagy együtt járjak velük kutyaiskolába

Fogja a régi kutyám tanítani az új kutyát?

És még sorolhatnánk a kérdéseket. Nos nézzük sorban, mi történik, ha új kutyát hoznak a régi mellé.

Elsőként érdemes megnézni, hogy honnan hozzuk a kutyát. Menhelyről, tenyésztőtől, milyen idős és milyen ivarú. Ha ezekre a kérdésekre elvileg tudják a választ, akkor sem biztos, hogy nem éri a gazdákat meglepetés.

Ha menhelyről hozzák, érdemes többször kilátogatni a menhelyre és ismerkedni az új kutyával. Kivinni sétálni, mert bizony a kutya akkor kezdi el igazi énjét megmutatni, ha olyan szituációba kerül. Fél, kutyával találkozik, ízlelgeti a szabadság ízét és az új gazda temperamentumát, egyéniségét, rangsorban való elhelyezkedését. Sokszor azzal áltatják magukat az emberek, hogy szegény kutya. Nos, nem egy esetet hallottam, hogy szegény kutya otthon megtámadta az új megmentő gazdáját, sok magam is tanúja és elszenvedője voltam egy ilyen esetnek. Ugyanis a kutya nem így gondolkodik. A menyhely előtt volt egy élete. Vagy az utcán vagy egy régi gazdától szedte össze az élet negatív és pozitív tapasztalatát. Erre rakódott még a menhelyi körülmény. És bizony ezt viszi magával tovább az új gazdához. Ezt még tetézi az is, hogy az új otthonában egy új kutya, vagy konkurencia várja őt. Ha tenyésztőtől hozunk el egy kis kölyköt, azzal talán könnyebb a helyzet a kutyák szempontjából. A gazdának pár hónapig nehéz, amíg a kiskutya is megtanul mindent. Ha két azonos nemű kutyát sikerül választani, akkor számíthatnak arra, hogy lesz konkurencia harc. Valamelyik kutya dominánsabb lesz. Lehet, hogy csak finoman és csak néhány dologban. De az biztos, hogy a két kutya nem fogja pótolni a munkát, a foglalkozást, az egyéni képzéseket, vagy a kutyaiskolát. Olyannyira nem, hogy a félős kutya a félelemre fogja tanítani a másikat, és sajnos ezek a félelmek a gazdától erednek. Ha nem kutya módra kezelik az egyik kutyát, bizony a másik is leveszi a mintát. Tapasztalhatnak ugyan némi javulást, mert a két kutya együtt már bandázik is és bátrabb, de apróbb vagy éppen nem kevés jelét fogják mutatni annak, hogy ketten sem érzik magukat kutyául. A kedves gazdi pedig ugyan úgy nem fogja érteni ezt a testbeszédet és akkor két kutyával fog küzdeni.  Egy szóval a munkát, a helyes mentori hozzáállást a gazda részéről nem fogja megoldani és helyettesíteni egy új kutya. Ideig óráig hihetjük azt, de már ott gondban lehetnek a kedves gazdik, amikor a két kutya nem jön ki egymással. És még mennyi minden dolog lehetséges.


Itt várom a kérdésed:

kutyaiskolaFoglalkozások
a kutyaiskolában

Szombat: kezdő engedelmes, ügyességi - és viselkedés terápia, haladó engedelmes, agility edzés
Vasárnap: Kezdő engedelmes, ügyességi és viselkedés..
További tájékoztatás az Információ menűpontban!


A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás