Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Vegyünk-e még egy kutyát a meglévő mellé?

Vegyünk-e még egy kutyát a meglévő mellé?

Vegyünk-e még egy kutyát a meglévő mellé?

Egyedüli kutya mellé, teszik fel sokszor a gazdik a kérdést, legyen-e még egy kutya? Jót tesz-e, segít e azon, hogy a meglévő kutya ne unatkozzon? Nos, az ötlet kiváló. De…csak bizonyos feltételek mellett. Ha a meglévő kutya nem megfelelően van kezelve, ennek megfelelően magatartás zavaros, rossz szokásai vannak, akkor az új jövevény is eltanulja. És akkor már két kutyájukkal nem fognak bírni.

Csak azért, mert unatkozik a másik kutya, nem biztos h. még egy kedvencet kell bevinni az életükbe. Elsőként törekedjenek arra, hogy a meglévő kutyájuk rendben legyen. Foglalkozzanak vele, tapasztalják meg, hogyan boldogulnak vele. Vannak e még megválaszolatlan kérdéseik, amelyekre nem kaptak a kutyaiskoláktól, kutyaképzőtől választ. Kétségtelen két vagy több kutya tud egymással játszani, talán nem unatkoznak. Mi történik, ha mégsem jönnek ki egymással. Marakodnak, dominálni próbálnak egymás felett.Arról nem is beszélve, ha utánozzák egymást. Együtt ásnak, kaparnak, elcsennek dolgokat, csipkednek és még sorolhatnánk.

Végső összegzésként elmondhatjuk, hogy lehet akárhány kutyájuk, de csak akkor, ha már értik a jelzésrendszerüket. Ha tudnak velük bánni. Ha odafigyelnek rájuk, időt szánnak rájuk.Lesznek nehezebb napok. Esni fog az eső, hideg vagy éppen nagyon meleg van, kutyájukkal akkor is kell foglalkozni. Ha hétköznap nincs idejük, akkor hétvégén szánjanak rájuk több időt.Ellenkező esetben a kutyájukban felgyülemlett rengeteg energia, feszültség, unalom, meg nem értés, mind mind visszaköszönnek. És a gazda akkor kezd el feszengeni, aggódni. A kutya pedig tovább romlik, rombol, tombol. Összes rendelkezésére álló eszközzel mutatja a diszharmóniát.

Azt gondolják végig, mennyi anyagi  lehetőségük van, amit kutyájukra tudnak szánni. A kutyaképzésért fizetni kell, a benzin, kutyaiskola költségek és még sorolhatnánk. Van-e egyáltalán szállítási eszközük. Orvosi ellátások, oltás, féreghajtás, hosszan tartó sérülések, allergiák, tápok…és még sorolhatnám azt a sok költséget, amit egy állat eltartása igényel. Nehezen tudnak elutazni. Kutyapanzió, ehhez való szoktatás…..aggódások. Gyerek érkezik a családba. Hogyan reagál az új jövevényre a kutyájuk. Vajon kell-e majd félteni tőle. Ehhez pedig nagyon jól kell ismerni a kutya reakcióját.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás