Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Foglalkozás a kutyámmal

Foglalkozás a kutyámmal

Pörög a kutya, egész nap rág, rázza a játékát, rohangál. Hogyan tudnák levezetni kutyájuk energiáját. Nos, az egyik lehetőség, a kutyaiskola. Itt szervezetten, csoportosan történik oktatás, és más kutyákkal szocializálás.

Ha azonban nincs kedvük minden hétvégét kutyaiskolában tölteni, hívhatnak házhoz kutyakiképzőt, aki egyénre szabottan foglalkozik a gazdival és kutyájával is. Több idő van megbeszélni a képzés menetét, a kutya magatartásának megértését.

Foglalkozhatnak kutyájukkal saját maguk is. Kitalálhatnak programokat, videókat nézhetnek meg, hogyan érdemes foglalkozásokat megtervezni. Hátránya, hogy ha nem ismerik a kutya viselkedés kódexének a megfejtését, akkor akár rossz irányba is elmehetnek. De erre gyorsan rájönnek, amikor a kutya nem úgy viselkedik, ahogyan szeretnék. Rág, kapar, húz, gödröt ás a kertben.

Mi a jó foglalkozás, tehát. Alapvetően mindegyik jó, kombináltan pedig a legjobb. A lényeg, hogy foglalkozzanak a kutyával. Ha egy kutya nem tud eleget mozogni, ha nem a vérmérsékletének megfelelően kezelik, akkor egy idő után frusztrált lesz. Valahol úgyis le fogja vezetni a felgyülemlett energiákat. Önökre ugrál, nem tudják visszahívni, nem figyel. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy milyen fajtájú a kutya. Ha keverék, akkor érdemes visszavezetni, milyen kutyák keveréke lehet. Ha sok benne a vadászvér, akkor feltehetőleg az orra folyton a földön lesz. Egy staffi mix feltehetőleg szereti használni az erejét, húzni fog a pórázon, attól függően, melyik vérvonal dominál a keverék voltában. Sokan nem veszik figyelembe, hogy a kutyafajtát mire használták régen. Egy jelző kutya valószínűleg sokat fog ugatni. Egy erős védőösztönnel rendelkező kutya pedig, védelmező magatartású lesz.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás