Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Hogyan válasszunk kutyapanziót?

Hogyan válasszunk kutyapanziót?

Jönnek az ünnepek, vagy csak elutaznának nyaralni, síelni. Hova tegyék a kutyájukat, vagy cicájukat. Nehéz kérdés. Nagyon sok kutyapanzió nyílt már. Melyikben bízhatnak, hiszen mindenki a legjobbat szeretné kutyájának. Milyen módon válasszanak.

Általában a fórumokon lévő információkból tájékozódnak. Ami azonban nem mindig a teljes igazságot  tartalmazza. Van, akinek az a szolgáltatás, foglalkozás szimpatikus, van, akinek viszont más igénye és elképzelése van. Megtehetik, hogy az interneten kiválasztott, szimpatikusnak talált kutyapanzióba személyesen látogatnak el. Persze ez sok időt vesz akár igénybe. Ha elmennek mégis, milyen szempontokat vegyenek figyelembe.

  • Már az első találkozásnál fontos, ahogyan fogadják a gazdákat.
  • Lehessen bemenni a kutyapanzió területére, körbenézni, kis időt eltölteni ott.
  • Az is jó megoldás, ha a kutyapanzióból időközönként hírt kapnak kutyájuk felől, ha felhívhatják őket és érdeklődhetnek. A válasz pedig hiteles és igaz.
  • Fontos a kutyák napi programja, hányszor viszik ki őket játszani. Mennyire figyelnek rájuk. Mennyi esélye van annak, hogy nem verekedik össze egy másik kuyával. Milyen szakértő kezébe kerül a kutya.
  • A szolgáltatások ára is fontos szempont lehet, bár ezen a téren akkora különbségek talán nincsenek.
  • Milyen a kutyapanzió elhelyezkedése. Vidék, város, mennyi a zöld terület.
  • Éjszakára zárt helyen lehetnek-e a kutyák, vagy be tudnak – e menni a kutyapanzió belső területére a gondozó szálláshelyére.
  • Mennyire tiszta, hogyan takarítják az etetőtálakat. Hogyan tárolják az eszközöket.

Nos, nem is olyan egyszerű és akkor még nem is beszéltünk a bizalomról. Egy értékes kutyát egy ismeretlen kutyapanzióban hagyni, bizony nem egyszerű. Általában szájhagyomány útján próbálunk meg utánakérdezni és tájékozódni egy jó és megbízható kutyapanzió után. De még ilyenkor is nehéz szívvel válnak meg kedvenceiktől. Ha már többedjére viszik oda kutyájukat, akkor már a kutyán látni, hogy örömmel megy be a kapun vagy félve. Kutyájuk testjelzése mindent elárul, hogy távollétük alatt, hogyan bántak a kutyapanzióban kutyájukkal. Hát igen, a marketing szöveg nem mindig fedi az igazságot. Sokan szeretik visszavinni kutyájukat a tenyésztőhöz, a nyaralás idejére.

Mielőtt kutyapanzióba adnák kutyájukat, érdemes őket felkészíteni arra, hogy távol lesznek önöktől. Néha érdemes már kiskorban ismerőshöz, vagy kedves szomszédhoz adni kutyájukat, hogy szokják, nem mindig lesznek mellettük. Így mire szükség van egy kutyapanzióba helyezésre, már megszokják a távollétet.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás