Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Húz a kutya a pórázon

Húz a kutya a pórázon

Húz a kutya a pórázon

Ezt a témát már boncolgattuk. Azóta is figyelem, vajon a saját kutyámat zavarja e a póráz. Attól függ, kinek a szemszögéből nézzük, és milyen körülmények között. Ha zavarja is a kutyát, nem úgy mint azt mi emberek gondolnánk. Alapvetően, a kutya van olyan erős az esetek nagy többségében, hogy figyelembe se veszi, hogy a póráz másik végén a gazda lóg.

Ő megy a maga útján. Szimatol, megugrik, megiramodik, aztán néha játékosan vagy gorombán ránk ugrik. Vagy csak egyszerűen visszanéz, hogy megyünk már? Nagyon sokféle testjelzéssel adja a gazda tudtára a kutya, hogy mit szeretne, mit gondol. Ha nincs pórázon a kutyánk, akkor tulajdonképpen a láthatatlan pórázon vezetjük kutyánkat.

Ha el akar messzire menni, utána szólunk vagy kiabálunk. Próbáljuk magunk mellett tartani. Ha szófogadó a kutyánk, akkor kevésbé. De ilyen esetekben is, mikor vissza akarjuk hívni bóklászó kutyánkat hangosan mondjuk ki a gyere vezényszót. Ez már olyan, mint egy póráz csak verbális kommunikációval. Ennek elfogadása, végrehajtása ugyan úgy zavarja vagy zavarhatja éppen vadászni akaró kutyánkat, mintha pórázon rángatnánk. És ha nem akar visszajönni, akkor jönnek a komolyabb eszközök.

Aminek a hatására a kutya bizonytalanná válhat. Most mehetek, nem. Ha rosszkor és sokszor hívjuk magunkhoz és ráadásul még indokolatlanul is, akkor ez nem fog kellemes élményként lecsapódni kutyánkban. Akárhogyan is próbáljuk magyarázni, az a tény, hogy korlátozzuk a kutyánkat már zavaró lehet számára. Éppen ezért teremtsenek olyan lehetőséget zárt helyen, ahol ki tudja magát játszani, más kutyákkal tudja fejleszteni izomzatát, a játékos harcokat.

Az erdőben, ha nincs egyéb tiltó tábla, próbálják meg elengedni. Ha a felesleges fizikai és szellemi energiáit levezetik kutyáiknak, akkor ez a póráz kérdés nem fog lelkiismereti kérdés okozni egy gazdában sem.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás