Agresszió, tanulmányesetek Sokat olvashatunk az agresszív kutyák viselkedéséről, annak kezeléséről. Amikor a kutyatulajdonosok végképp nem bírnak kedvenceikkel, szakértőt keresnek meg. Amikor egy kutyakiképző a helyszínre ér, érheti meglepetés. Az elmondottakhoz képest ugyanis egészen más jellegű viselkedést tapasztal.Gyorsan kell felmérni a helyzetet, mert a kutya mutat egyfajta reakciót, amint a kutyakiképző…
Agresszív kutya szelíddé válása
c Minden állat változik, ha másképp kezdik el őket kezelni, ha elkezdik tanítani, kinyitják számára a világot és jól korrigálják. Megfelelő időben és ideig kap dicséretet, vagy korrekciót. De hogy a megfelelő bánásmód hatására szelíddé tud-e válni teljes mértékben, az már nem jelenthető ki egyértelműen. Rész eredményeket lehet elérni, de…
Menhelyi kutyák,cicák1
A facebookon egyre többet olvasni a menhelyi kutyák, cicák életéről. Hogyan kerültek oda, mi az előéletük. Az utcákra kidobott, megvert, elütött kutyák eseteiről. Nem tisztünk ezeket most minősíteni. Inkább megpróbálunk segíteni tanáccsal, azoknak a gazdiknak, akik ezeket a kutyákat szeretnék örökbefogadni, vagy átmenetileg segíteni az állatmentőknek, állatmenhelyeknek, segítő szervezeteknek. Azok…
Bull típusú kutyatámadások, harcias tacskók1
A bull típusú kutyák, a tacskók, a terrier kutyákkal azért érdemes külön foglalkozni, mert az utóbbi időben megnövekedett ezen fajtájú kutyáknál a támadások száma a családban, és az idegenekkel szemben. Mit kell ezekről a kutyákról tudni? Ahhoz, hogy megértsék kutyáik viselkedését, érdemes elolvasni, és több forrásból is tájékozódni. https://www.azenkutyam.hu/elet/5-tevhit-a-bull-tipusu-kutyakrol/ Mindegyik…
Kutyatámadás és az idegrendszer 1
A kutyatámadás és az idegrendszeri megnyilvánulások között lehet-e összefüggés. Mennyiben tudja a kutya magatartását befolyásolni.Mi történik akkor, amikor egy családban élő kutya, látszólag ok nélkül, elkezd támadóvá, agresszívvá válni. Az addig kedves bújós kutya, váratlan kitöréseivel, megfékezhetetlen dühvel támadja a vele együtt élő kutyát, a kerítés mellett elhaladó másik állatot.…
Harap, támad,nem szereti az idegeneket 1
Egyre több olyan eset van, amikor a családhoz került kölyök, vagy néhány éves kutya nem tud megbarátkozni az idegen emberekkel és kutyákkal. A gazda és a közeli családtagokon kívül, idegen embereket támad, nem lehet megközelíteni. Ezek a kutyák akár tenyésztőktől, akár menhelyről kerülnek a gazdához, de mind ugyanazzal a viselkedés…
A viselkedés fejlődése 1
A kutya, mint a húsevő általában, későn érő faj. Míg egy patás állat – zebra, gnú – születése után pár órával már lábra áll, addig a kutyakölyök mozgási és érzékszervi képességei a minimálisak. Az újszülött kiskutya épp ezért több gondoskodásra szorul, függ a környezetétől, az anya vagy gazda gondozására szorul.…
A kutya szeparációs szorongása és lehetséges okai 1
Sokat hallani a kutya szeparációs szorongásáról. Sajnos nagyon sokszor akkor is ezt a kifejezést használják, ha ez nem illik az otthon maradó kutya viselkedésére. Vajon mi is ez, és mi áll a háttérben. Mit jelent, hogy szeparáció? Az idegenszavak szótára szerint a szeparáció elkülönülést jelent. Az elválás lehet, ha a…
Milyen fajta kutyát válasszak? 1
Milyen kutyát válasszanak otthonra, maguk mellé. A kutyaválasztás nem könnyű feladat,mert a kutya átlagkora 8-15 év. Ennyi évre kell tervezni. Ha nincsenek tisztában a vásárolni ,vagy örökbefogadni kívánt kutya genetikájával, vagy nem olvasnak utána,hogy évtizedeken át mire használták a kiválasztandó kutyafajtát, milyen tenyésztési folyamatok révén, és milyen fajták keresztezésével született…
1 – 2 Kutya a lakásban vagy a kertben?
Hol van a helye a kutyánknak? Kertben vagy a lakásban? Ez egy örök dilemma a gazdik részére. De miért is? Vajon csak a lakást féltik, vagy van ennek egészségügyi háttere is? Ha valaki megnézi „Az egyik kopó, másik eb filmet” , akkor kap némi ízelítőt, milyen egy kutyával együttélni egy…