Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Jó vagy rossz gazdi vagyok?

Jó vagy rossz gazdi vagyok?

Mitől lesz valaki jó gazdája a kutyájának?

Örökös dilemma a kezdő kutyatulajdonosoknak. Nem csak azért, mert a szomszéd vagy a másik ember kritizál, megszól vagy csak megmondja a tutit. Azért is, mert a saját kutyánk magatartása egyértelműen jelzi, hogy valami nem kerek.

Van, aki ezt észreveszi és van, aki ezt egyértelműen a kutya hibájának tartja. Sajnos találkozni olyan gazdákkal, akik a hat hónapos, kertbe zárt, más kutyák közé nem vitt 6 hónapos kutyáját bottal próbálta meg fegyelemre tanítani. Miközben saját maga, betegsége miatt egyáltalán nem volt alkalmas, a kutya számára a megfelelő feltételeket megteremteni. Soha nem vitte ki, mindig elvárt tőle dolgokat, úgy hogy meg sem mutatta a kutyának, hogyan csinálja meg. Csupán a botja volt az egyetlen képző eszköz. Persze ettől a kutya félős és ugrálós lett. Szeretett volna kölyökkutya lenni, kiszabadulni ebből a helyzetből. Sajnos az ingerszegény környezet, már ilyen fiatalon is megtette hatását. A mezőn félős volt, megijedt.

Ezt az állapotot hosszabb munkával lehet elfeledtetni a kutyával, ha még időben megkapja a helyes bánásmódot. Kedves gazdik. Nem érdemes nagyon bonyolult dolgokra gondolni. Bár igaz, hogy egy kutya, vagy bármilyen ragadozó lény megértése hosszabb időt és tanulmányozást igényel. Ha ezt nem teszik, akkor kedvencük produkálni fog olyan dolgokat, amikkel már nem tudnak mit kezdeni. És persze érthető, ha azt gondolják, hogy vitték sétálni a kutyájukat, más kutyákkal sokat játszik….és mégis ássa a kertet, kaparja az ajtót, ugat, morog és fél. Sorolhatnánk még ezeket a jelenségeket.

Amit érdemes megjegyezni, ha valaki nem ért a kutyaneveléshez, az forduljon kutyakiképzőhöz. Ez ugyanolyan tevékenység, mint ahogy a gázkonvektort, vagy a hűtőt is szakemberrel javíttatják, amikor már az alap dolgok sem működnek. Egészen addig értenek hozzá, amíg bekapcsolják. Akkor lesznek jó gazdik, ha felismerik, hogy már egyedül nem megy, hogy valahogy segíteni kéne a kutyának, ha szeretnének javítani a kutyájukkal való harmónián. Az is lehet, hogy erre semmi szükség nem lesz, mert azzal, hogy sétálni mennek, hogy más kutyákkal találkoznak, a kutya jól fogja érezni magát, és szépen éli önökkel az életét. Nem igazán érdemes az előző kutyájukhoz viszonyítani, hiszen az más idegrendszerrel rendelkezett, más egyéniség volt, más alomból származott. És nincs két egyforma kutya. Hasonló viselkedésformák léteznek, de megoldása mindegyiknek különbözik. Ha csak kis mértékben is, de biztosan lesz különbség. Nem érdemes más, esetleg már képzett kutyához viszonyítani, mert a képzett kutya mögött hosszú, kitartó munka van.

Ezt viszont önök is megtehetik egy kutyaiskolában vagy magánóra keretén belül.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás