Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Jön a tavasz, nyár, nyaralás: irány a kutyaiskola és a kutyapanziók

Jön a tavasz, nyár, nyaralás: irány a kutyaiskola és a kutyapanziók

Hurrá, itt a tavasz, jön a nyár. Jöhet a kirándulás, utazás, tengerpart. De hova tegyék kutyájukat. Hova menjenek vele foglalkozásra. Melyik kutyaiskola, melyik kutyapanzióba. Erről már írtam, hogy mindkettő választásnál a bizalom, az előzetes tájékozódás fontos tényező.

Mi határozza meg, hogy egy hely jó vagy nem?

  • Hogyan fogadják a kedves gazdikat és kutyáikat
  • Mennyire tudják a tudásukat átadni
  • A kérdésekre mennyire tudnak értelmes választ adni
  • Mennyire hitelesek
  • Mivel foglalkoznak. Ma már sokféle foglalkozás van egy iskolában. De sokszor csak azért, hogy minél több dologgal csalogassák be a gazdikat.

Mit várnak el a kutyaiskolától. Több foglalkozást elnézve, kívülről könnyebb megállapítani, mennyire értenek a kutyakiképzők a szakmájukhoz. Érdemes néha csak szemlélődni, más kutyásokkal beszélgetni.

Nézzük meg összefoglalva, mi az, amit egy kutyaiskola tud nyújtani önöknek.

  • társasági élet, beszélgetések,információk cseréje
  • feladatok a kutyájuk részére, elfoglaltság
  • engedelmes feladatok, agility,őrző-védő munka,fresbee
  • Vizsgák
  • Kutyás rendezvények, versenyek

A kutyás rendezvényekre készülni kell. Izgalmas a felkészülés. És tapasztalatszerzés. Nagyon izgalmasnak hangzik. Az iskolai kereteken belül fel tudják készíteni a kutyájukat. Megtanulhatják, hogy időzítsenek egy versenyszituációra. Hiszen a kutya minden rezgésüket átveszi. ami azt jelenti, hogy ha önök nem jól reagálnak a versenyeken a kutya reakcióira, ha nagyon feszültek, mert úgy érzik nem készültek fel teljesen, az a kutya irányításában átérződik. Nézzünk meg egy példát. Ha agility versenyre készülnek, ahol bizony nagyon fontos a gyorsaság és a jó irányítás. No, nem utolsó sorban a kutyájuk és az önök közötti összhang. Ha ez elmarad, akár egy rossz kézmozdulat, egy nem megfelelő irányítás, rossz indítás, az bizony másodperces és pár méteres hátrányt is jelenthet. Ez pedig akár dobogós helyezésben is jelentkezhet.

A kutyával való foglalkozás – legyen az kutyaiskola, vagy egyéni kutyaképzés, mindenképp megtanít türelemre, gondolkodásra, és preventív -megelőző gondolatokra.

Egy jól szocializált, nem agresszív kutyával pedig nyaralni is könnyebb. De akár panzióba is könnyebben be tudják adni. Az utóbbi évek tapasztalata azt mutatja, hogy a panziókba a játékosabb, kezelhetőbb kutyákat veszik be. Az agresszív kutyának sokkal nehezebb panziót keresni. Ha találnak is, sokszor elszigetelten fognak foglalkozni vele. Nem lehet kutyák közé engedni, így sok játékos foglalkozásról és más kutyákkal való játékról maradhat le.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás