Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Karácsony és a kutyáink, macskáink

Karácsony és a kutyáink, macskáink

Lassan közeledik a karácsony, amikor ünnepelünk, vásárolunk. Együtt vannak a családok. Szép és meghitt ünnep a karácsony, még a mostani vírusokkal teli időszakban is. Nos, ilyenkor jobban megnyilnak az emberek egymás felé, ajándékokat vásárolnak,igyekeznek pótolni az elmulasztott pillanatokat. Érzelmesebbek lesznek vagy éppen bánatosak, mert a karácsonyból hiányzik egy szeretett társ, legyen az ember vagy kutya. Emlékek jönnek elő, érzékenyebbek lesznek.

Mit éreznek ebből állataik. Cicáik és a kutyák bizony nagyon érzékenyek. Olyan radarral, kifinomult érzékrendszerrel rendelkeznek, amelyekkel rendkívüli módon érzékelik a környezet hullámait, a levegőben terjedő feszültséget, örömöt, a hangulatot . Mit közvetitenek a környezetüknek. Sokan beszelnek a kutyakhoz, vannak,akik ölükbe veszik cicajukat,ajándékkal lepik meg kedvencüket. hogyan reagálnak erre kutyaik, cicaik, es mit gondolnak erről a gazdik.

Ha ajándékot adnak kedvenceiknek, azt gondolják sokan, hogy állataik ezt tudják, azért kapták, mert karácsony van. Nos, a kutyák, macskák és bármely más állat ezt nem tudja.

  • Nem tud ember módjára gondolkodni.
  • Nem tud olvasni, nem hallgat rádiót és nem néz tv-t.
  • Sőt a facebookot sem böngészi.
  • De azt érzékeli, hogy a levegőben van valami. Hogy kap valami finomat, legyen az kaja, vagy akár csak egy új labda. Érzi a gazdi örömét, érzi, hogy valami úszik a levegőben. Vibrálás, feszültség, jó és rossz értelemben. Állataik persze örülnek, ha kapnak valamit és igazán nem érdekli őket, hogy miért kapták. De a hangulatváltozásaik annál inkább érdekesek számukra. Az alapján döntik el,mit csináljanak. Ez alapján fognak örülni, feszengeni vagy mozdulatlanul feküdni és várni, milyen reakciójuk lesz, amire nekik – igazodva hangulatukhoz – reagálni kell.
  • Nem érdemes ilyenkor sok pénzt elkölteni állataikra, hogy rengeteg ajándékkal halmozzák el őket. Sokkal jobban örülnek annak, ha jó hangulatban tesznek egy nagy kirándulást, elviszik őket kutyabarát helyekre, ha önökkel együtt lehetnek. Kaphatnak persze finom falatokat, hiszen öröm nézni, ahogyan jó étvággyal falják ennivalójukat. Kapjanak új  játékot, de az is pont elég, ha egy régi játékukat, melyet valamikor eltettek a szekrény mélyére, most előveszik. Kutyájuknak ez is izgalmas lesz, hiszen számukra már egy elfelejtett játék, amelyet izgalmasnak talál majd.

Mindenkinek békés, kellemes ünnepeket kívánok. Ne feledjék, kutyájuk, macskájuk akkor érzik jól magukat, ha önök is jól vannak. Ha a lelkük is rendben van. A karácsony nem a szomorúságról szól. Annak örüljenek, ami előttük van. Az állataiknak. Velük éljék meg a mindennapjaikat.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás