Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Kutyapanzió vagy bentlakásos kutyaiskola

Kutyapanzió vagy bentlakásos kutyaiskola

Hogyan tudják eldönteni kedves gazdik, hogy a kutyapanzió vagy a kutyaiskola jobb a kutyájuk számára. Nos, ez attól függ, mi a végső céljuk, és azt hogyan szeretnék megvalósítani.

Mi is a kutyapanzió és a kutyaiskola között az általános hasonlóság vagy eltérés?

Amikor kölyökkutyát vesznek, vagy egy menhelyről hoznak el egy kiskutyát, felnőtt kutyát, abban reménykednek, hogy önöknek is kedves, szófogadó, és engedelmes kutyájuk lesz. Ezt látták tévében, erről szól minden hír, a média, a kutyaszakértők, külföldi műsorok. Nos, ez egy nagyon jó elindulás, már csak a megvalósítás hiányzik. Az elmúlt években gombamódra szaporodtak meg a kutyapanziók és kutyaiskolák, és ezzel együtt azoknak a száma, akik kutyakiképzéssel foglalkoznak. Önök szeretnék kutyájukat engedelmes feladatokra megtanítani. Több helyen, többek között a kutyapanzióban is végeznek foglalkozásokat. Ezek a foglalkozások lehetnek kutyás játékok, labdával,más tárgyakkal, vagy más kutyákkal. Van, ahol egész napos felügyelettel tudnak kint lenni a kutyák. És csak estére teszik be őket kenneleikbe, vagy egyéb zárt helyre. Ha szakember foglalkozik ilyenkor a kutyával, akkor tudnak fejlődni, az nélkül is, hogy külön engedelmes feladatokat kapnának. Igazából ilyenkor felszabadultan töltik idejüket, és ez olyan nekik, mintha szabadságon lennének a szülők nélkül. Sok esetben a kutyapanziók saját gépkocsival mennek el házhoz a kutyákért, így a gazdinak nem kell kimozdulni otthonról.

Vannak olyan kutyapanziók, ahol külön térítés ellenében alapfeladatokra, engedelmes feladatokra is tanítgatják a kutyáikat, míg önök távol vannak.

Létezik kutyanapközi. Ez általában egynapos, reggeltől – estig tartó kutyára vigyázás. A kutyák jót játszanak, elfáradnak és hazamennek a gazdival. Ebben az is jó, hogy nem feltétlen kell egy teljes napra otthagyni a kutyájukat, lehet pár órára is. Sokan ezzel a lehetőséggel azért élnek, mert olyan élethelyzetbe kerülnek, hogy nem tudják a kutyájukat órákra levinni játszani, sétálni. Az is lehet, hogy olyan helyen laknak, ahol nincsen lehetőség más kutyákkal ismerkedni és játszani.

A bentlakásos kutyaiskolákban ténylegesen engedelmes feladatokra tanítják kutyáikat. Különböző feladatokon keresztül. Ez lehet, egy palló, amin át kell menni a kutyának. Lehet egy akadálypálya, természetes akadályok ( farönk, víz), vagy egy agility pálya lefutása. Megtanítják ülni, feküldni, egy helyben maradni. Vezényszavakat tanítanak meg, vagy komplex, összetett feladatokat.

A bentlakásos kutyaiskola előnye, hogy bevisznek egy neveletlen kutyát, és egy kész, engedelmes kutyát kapnak vissza. Hátránya viszont, hogy nem látják, hogyan képzik a kutyájukat, nem fogják esetleg otthon tudni a feladatokat, a megoldásokat. Hogyan tanítsák meg a kutyájukat. És nem látják mi történik a bentlakásos kutyaiskolában a kutyájukkal. Sőt az is előfordulhat, hogy a kutyájuk önöknek nem is fog szótfogadni, csak az iskolai kutyakiképzőnek.

A kutyaiskolának megvan az az előnye,hogy a gazdival együtt képzik ki a kutyát. Együtt tud dolgozni a kutyakiképzővel és a kutyájával együtt.   feladatokat a gazdinak és kutyájának együtt kell megoldani. A gazdi látja, hogyan történik a kiképzés, részt vehet a kutyás játékokban, ügyességi feladatokban. Meg tudja tanulni az ültetés, fektetés, és a helyben maradás apró trükkjeit. És otthon tudja a feladatokat – a kutyaiskolában tanultak alapján gyakorolni. A kutya fejlődik, akár még versenyeken is lehet vele indulni.  Vannak olyan feladatok is, amelyeket otthon nehezebben lehet megtanítani. A kutyaiskolában megvannak az eszközök, a létszám, hogy egy őrző-védő munkát jól begyakorolják a kutyáikkal. Midjárt magyarázatot is kaphatnak a kérdéseikre.

Arról nem is beszélve, hogy a kutyaiskola egy nagyon jó közösségépítő, mind a kutyáknak, mind a gazdiknak. Kutyás tapasztalataikat tudják megosztani egymással, látják a kutyájuk fejlődését, sőt a másik hibáját is, amiből nagyon jól lehet tanulni. A kutyaiskolákban sokszor szerveznek kirándulós napokat, más kutyaiskolákkal együtt rendezett ügyességi versenyeket, bemutatókat. Ez mind feladatot ad a kutyának és a gazdának is.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás