Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Miért nem elégedettek a kutyájuk viselkedésével?

Miért nem elégedettek a kutyájuk viselkedésével?

Nagyon sok gazdi hasonlítgatja kutyája viselkedését egy másik kutyáéhoz. Vajon van-e ennek értelme. .

Két egyforma kutya nincsen. Minden egyednek más a genetikája, más környezetből érkezett, és más-más környezetben nevelkedik. Szóval több összetevőből alakul ki a kutya viselkedése. Miért zavaró, ha a kutya nem úgy viselkedik, mint a másik, jól neveltnek tűnő kutya.

Ha az önök kutyája nem behívható, netán agresszív, vagy félős az bizony egy közösségben, egy kutyafuttatóban, egy kutyás társaságban elég kellemetlen tud lenni. Az Amerikai Egyesült Államokban, ha egy kutya viselkedése zavaró egy kutyás játszótéren, akkor azt kizárják onnan. Az persze egy másik kérdés, hogy Amerikában némiképp látni túlzó véleményeket. A kutya problémáját maguktól megoldani nem tudó gazdák mondanak ítéletet a másik kutyáról. Felnagyítva azokat, vagy éppen hogy,kétségbeesnek. Visszatérve, hogy kell-e szégyenkezni, azért mert a kutyájuk nem megfelelően viselkedik pórázon, sokat ugat vagy még felugrál, húzza a pórázt. Nos, a kívülálló egyrészt nem tudhatja, hogy kutyájukkal éppen járnak-e kutyaiskolába vagy sem. Nem tudják, milyen folyamaton mennek keresztül, és azt sem tudhatják, hogy milyen volt annak a kutyának a múltja.Sajnos azonban, a külső megítélés, a kizárás lehetősége rányomja a gazdikra a félelmet, a szégyenérzetet. Ami a legrosszabb, hogy az elmúlt időszakban, kutyaiskolákban is eltanácsolják a viselkedésproblémásnak kikiáltott kutyákat. Ez eléggé megdöbbentő, hiszen a kutyaiskola kutyakiképzője, kell, hogy rendelkezzen azzal a szakmai tudással, amellyel a viselkedésproblémás kutyát korrigálni tudja.

Ma Magyarországon kb. 2-3 millió kutya talált gazdára. Telítve vannak a kutyaiskolák, a kutyapanziók. Előbb-utóbb, sok jó viselkedésű kutya fog örömet okozni gazdáinak. De mindig lesznek, és vannak olyan egyedek, amelyekkel többet kell foglalkozni. Az a helyzet, hogy a kutyákat az emberek rontják el. Ezért türelmesnek is kéne lenniük. Van az mértékű rombolás a kutya idegrendszerében, amit nagyon nehéz helyrehozni. Nem kellene a kutyára haragudni. Az kétségtelen, ha ilyen kutyájuk van, akkor az egyéniségéhez mérten kell vele társaságba menni, szájkosárhoz szoktatni, pórázon tartani.

Az is fontos, hogy a kutyatartásra vonatkozó törvénnyel tisztában legyenek és be is tartsák. Olykor tapasztalni lehet, hogy egy gazda igyekszik kutyájával szépen beilleszkedni egy közösségbe, de a másik ember ezt nem veszi komolyan. Sőt még szabadon lévő kutyáját sem képes kordában tartani. És ebből már származtak komoly sérülések. Az értetlen, kutyáját nem ismerő, tudatlan ember nem is fogja érteni, hogy mi a baj. Erre vonatkozóan számos példát láthattunk a média híreiben. Most már az állatvédők lelkes és hatásos munkájának köszönhetően valami elindult. Már látni, hogy büntetéseket is kiszabnak, nem megfelelő kutyatartásért. De azért van még mit tennünk.

Ha sokat olvasnak a kutyákról, ragadozókról, megtanulják kezelni őket, és megismerik a reakcióikat, akkor könnyebben tudnak saját kutyájukkal is haladni engedelmes feladatokban. Sőt még érvelni is jobban tudnak egy szituációban. Megismernek fogalmakat, szeretni fogják a kutyát és tisztelni. Remek fórumok vannak a facebookon, jó oktató videók az Instagrammon, külföldi csatornákon is láthatnak kutyás szakembereket, amelyekből nagyon sokat lehet tanulni.

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás