Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Miért szeretnének az emberek kutyát?

Miért szeretnének az emberek kutyát?

Miért is tartunk kutyát?

Miért is foglalkozunk mostanában annyit a kutyával, a velük való bánásmóddal. Mi az oka, hogy hirtelen a kutya fontos téma lett?

Kis örökmozgók, bohócok. Kaján vigyorral és remek megfigyelőképességükkel meglátják a gazdák hiányosságait. Ki is használva,nagy lelkesedéssel lógnak meg otthonról, aztán bújnak vagy szégyellik magukat. Hihetetlen lelkesedéssel tudják fogadni gazdáikat. Egyszerűek és igazak, bonyolultak és harmonikusak. Ha jó munkát végzünk velük, a reakciójuk is olyan lesz. Ha pedig elrontottak valamit a kedves gazdik, a kutya azt is jelzi. Nagyon gyors reakciók és visszajelzések tárházát birtokolják. Elképesztően jól lehet velük dolgozni. Igaz, sokszor megdolgoztatják a szakértők és gazdáik agysejtjeit. De megéri.

Annyi mosolygó kutyát kaptam vissza munkáim során. Amikor támadó, félénk, harapós, visszahúzódó kutyák a foglalkozás végére minden porcikájukban mosolyognak és bújnak. Amikor a gazdik egy csodát kapnak, bár sokszor nem értik hogyan. Nem is fontos. A lényeg, hogy a kutya még tudja a saját kommunikációját. Csak elő kell hozni. És persze vannak esetek, amiket az ember úgy tönkretett, hogy már nem javítható teljes mértékben. De soha nem adjuk fel, ahogyan a ragadozók és a kutyáink sem.

Miért is szeretjük a kutyát, miért is foglalkozunk annyit mostanában velük?

Mert az élőlények számára annyira fontos szeretet, törődést kapjuk tőlük. Mert rájött a világ arra, hogy valami elveszne nélkülük. Ha őket is kiírtjuk, mi marad meg? Ősidőktől velünk vannak, kitartanak jóban-rosszban. Habár oltár előtt nem tettek esküt nekünk, de a természet törvényei megtanították a kutyáinkat, farkasainkat a tiszteletre, az erőre. Arra, amire az embereknek most nagy szüksége van, de néhány útmutatón kívül nincs honnan kapjanak energiát. Vigyázzunk kutyáinkra, akkor is, ha betegek, ha már öregek, ha már nehéz velük. Az emberekkel is nehéz, mégis ott vannak velünk egész életünkön át!

Újabban a Covid-19 miatt egyre inkább bezárul az ember a lakásába. Félnek, szoronganak az emberek. Szükség van egy társra, aki a szorongást feloldja. Persze ez néha látszat, hiszen, azon is lehet már izgulni, mi lesz a kutyával, ha valami baj éri a gazdát. Mindenesetre a kutya feladatot ad. Ki kell vinni sétálni, kapcsolatot lehet vele kezdeményezni, még ha csak távolról is. Lehet nézni a fejlődését. Jelez, és véd. Gondolkodni kell hozzá, és nem hagyja békén az embert. Problémát generál, meg kell oldani. Sok örömöt ad.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás