Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Miért szeretnénk kutyát?

Miért szeretnénk kutyát?

Sokan szeretnének kiskutyát,kis állatkát maguk mellé. Vajon mitől olyan vonzó egy élőlény mellettünk? Názzük az előnyös oldalát.

Ha kölyökállatot választanak,az  egyértelmű, hogy hihetetlen bájosak, mókásak tudnak lenni. Lehet babusgani őket, játszani velük, cipelni őket, és még könnyen formálhatóak, gyorsan tanulnak.

Ha munkakutyának szeretnénk, akkor mindenképp egész pici korban kell a munkát elkezdeni velük. Szoktatni a környezethez, az emberi körülményekhez,zajokhoz,közlekedési eszközözökhöz, lépcsőkhöz és  sorolhatnánk. a legtöbben azonban csak társnak szeretnének maguk mellé. A magány, kutyával könnyebb, van kiről gondoskodni. Persze a gondoskodás nem mindig könnyű. Korán reggel felkelni, hóban, fagyban, melegben. Ha beteg a kutya, orvoshoz vinni, vagy egyáltalán kitalálni mi gondja a kutyának, ha sír, nyüszög. Döntéseket kell hozni, kutyaiskolába vinni, képezni. az sem mindegy, hogy a kutya gazdája idősebb vagy fiatal. Egy nagytestű kutyát nehezebb egy gyereknek, vagy idősebb gazdinak kezelni, utcán sétáltatni.

Az is lehet, hogy nem kutyát, hanem más kisállatot – tengerimalacot, vadászgörényt,cicát,hüllőt szeretnének társul választani. Ezeknek is megvan a maguk bája, kedvessége. De tudni kell őket kezelni, megfelelő óvintézkedés és szálláshely, élelmiszer ellátás mellett. Van, amelyik tartásához engedély szükséges.

Ha kutyát választanak, ne csak annak higgyenek, amit az interneten elolvastak a fajtáról. Érdemes a gyakorlatban is megtekinteni a kiválasztandó fajtát, egy képzését, a viselkedését. Sajnos, a neten keringő vélemények, nem mindig szakmai megállapítások. Gyakran a laikusok írásai, melyek nem mindig helytállóak. A labradorról elterjedt, hogy milyen kedves, ember szerető kutyafajta. Pedig a labrador munkakutya vonala, nagyon kemény, és határozott jellemmel bírhat. Sok munkát igényel, és határozott gazdát. A nem munkavérvonalú labradorok, bár bohókásnak tűnnek, viszont vadászkutya lévén, sokszor nehéz a behívás megtanítása. Mennek az orruk után, és ilyenkor jó érzékkel kell megtalálni azt a behívási módot, amelyre jól reagál az állat. Vadászkutya iskolákban a szóbeli vezényszavakhoz párosítanak egy ultrahangos sípszót. Így a messzire elrohanó kutyájukat egy sípszóval is vissza tudják hívni. A sok munka hatására a kutyának megéri a behívásra reagálni, mert a sok mozgás, a koncentrálás levezeti az energiáját, ezért szívesebben jön vissza a gazdához.

A shiba fajtáról is sok kedveset olvasni, megemlítve, hogy önálló, makacs egyéniség. Nos, érdemes ezekre a sorokra figyelni, és a gyakorlatban is megnézni, ez pontosan mit jelent. Mint vadászkutya, rendíthetetlenül megy az orra után, izgatottan és sokszor elfelejtkezve a gazdáról. Ilyenkor a kutya ismerete nélkül,  és egyéb képzési ismeretek hiányában, bizony nehezebben, vagy egyáltalán nem boldogulnak majd ezzel a fajtával. A leírtakból nem mindig lehet elképzelni milyen lehet a kutya a gyakorlatban.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás