Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Több kutya és a kutyaiskola

Több kutya és a kutyaiskola

Sokan azt gondolják, hogy ha több kutyát tartanak, akkor a kutyájuknak jobb lesz. Milyen előnyei és hátrányai lehetnek, ha valakinek kettő, három vagy több kutyája is van.

Több kutyatartás előnyei:

  • A kölyökkutyák tudnak egymással játszani.
  • Elfáradnak, energiájukat a játékkal levezetik.
  • A kutyák tanulhatnak egymástól.

Több kutya tartásának hátrányai:

  • A kutyák egymástól tanulnak, de jó mellett a rossz magatartást,szokásokat is.
  • Több kutya, több költség, több energia,és több foglalkozás.
  • Nehezebb velük utazni.
  • Nem biztos,hogy jól jönnek ki egymással.

Ha több kutyát vállalnak be, figyeljenek arra, hogy ha nem értenek a kutyaneveléshez, mindenképp kérjék tapasztalt kutyakiképzők támogatását. Tudás nélkül ugyanis kettő vagy több rosszcsont kölyök vagy felnőtt kutya fog önök körül ugrabugrálni, kertet ásni,elcsenni ételt….

Kutyaiskola?

Több kutya, több költség. Vajon e miatt érdemes lemondani egy képzésről, szocializálódásról, társasági életről?

Kis időre mindenképp érdemes elvinni kutyaikat. Még egy rövid periódus is sokat segithet a kutya helyes magatartásának kialakitásában,amely egy életre szól.

 

Egyéni kutyaképzés?

Akinek kevés az ideje és gyorsan szeretne haladni a kutyája képzésével és fejlődésével, annak érdemes egyéni képzést kérni kutyája számára.

Sokkal koncentráltabb, problémára fókuszáló képzéssel, gyorsabban lehet haladni. Azonban itt is fontos a gazda háttérmunkája. Két képzés között a kutyával való foglalkozás. A kiképzésbe be kell iktatni a kutyás játszótereken való foglalkozást. Biztosítani kell a kutyájuknak, más kutyákkal a játék lehetőségét. ez lehet egy kutyafuttató, egy dunaparti rész, úszás, erdei séta, szomszédolás.

A foglalkozás többi részét a kutyakiképzőre érdemes bízni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás