Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Új kutya a másik mellé

Új kutya a másik mellé

Unatkozik a kutyám. Szomorú, kedvetlen….Jót tenne-e, ha egy másik kutyát mellé vennénk? Nos, azt gondolom, hogy igen. Csak akkor két kutyával kell elmenni iskolába, vagy sétálni. Két kutyát kell chip- el ellátni, két kutyával kell foglalkozni és még lehetne sorolni. És ha nem jól kezeljük őket, akkor már két kutya fog vonyítani, két kutya fogja ásni a kertet. Sőt, ami legrosszabb egymást tépni, verekedni. És ekkor jönnek megint a kérdések -mit csináljak, miért van ez, hogyan lehet javítani ezen.

Nos, attól mert két kutyánk van, csak egy problémát oldottunk meg. A kutyánk nem érzi magát egyedül. Egyéntől függ, hogy tudnak -e egymással játszani, vagy harc keredik az ismerkedésből. Az is meglehet, hogy egyik kutya dominálni fogja a másikat. Nem tud beilleszkedni, állandóan zaklatott lesz. Verekedések, odakapások. A gazda pedig kétségbeesésben van. Hányszor látni, hogy a kerítés mellett, kutyánkkal elhaladva, a kerítés mögött lévő kutyák összeugranak, egymást marcangolják. Nyilván a feszültségüket valahol le kell vezetniük, mivel más nincs mellettük, csak az újonnan behozott kutya, ezért ugranak egymásnak. Nyilván ez kutyáktól is függ, hiszen nyugodtabb, vagy két nem domináns kutya reagálhat másképp is ezekre a szituációkra. Összegezve, nem baj ha kutyánknak van társa, de ez nem jelentheti azt, hogy kevesebbet is kell velük foglalkozni.

Érdemes a két kutyát néha szétválasztani, mert ha nagyon összeszoknak, akkor egyedül keresni fogják állandóan társukat, nem érzik jól magukat. Csak együtt hajlandóak feladatokat elvégezni. Így is előfordulhat, hogy egyik kutya állandóan követi a másikat, csak akkor csinál meg feladatokat, ha a másik kutya ott van mellette. Mindezt pedig azért, mert a gazda nem tudja a vezető szerepet betölteni, nem érti meg a kutyát. A kutyának pedig szüksége van olyan vezetőre, aki az ő jelzésrendszerét megérti, és reagálni is tud rá aktívan. Mivel ezt a csak a másik kutya tudja megadni, ezért őt fogja vezetőnek tekinteni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás