Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Cesar Millan a falkavezér dilemmái és győzelme

Cesar Millan a falkavezér dilemmái és győzelme

Azt gondolhatnánk, a híres embereknek nincsenek gondjai, nekik minden könnyebb, semmiért nem kell megharcolni.  Cesar Millan neve sok kutyásnak ismerősnek csenghet, talán sokan már személyesen is találkoztak vele egy showműsor , workshop kapcsán.

Vajon hányan ismerik az életét. Milyen nehézségeken ment keresztül, mitől lett híres, és mi rejlik a tudás mögött.

Cesar Mexikóban született, és gyerekkorát ott töltötte. Szegények voltak. Nem volt játékuk, az egyetlen örökség, amit onnan hozott magával, a családi összetartás. Sok rosszat látott és tapasztalt. 18 évesen azt gondolta, hogy ez nem élet, ezért elhatározta, átszökik a határon, és Amerikában próbálja meg folytatni az életét. Édesanyjának azt mondta, hogy elmegy. Édesanyja annyit mondott neki, hogy holnap karácsony van. Ennek ellenére Millan elindult. Nagyapjától kapott jó tanácsokkal indult el. Nagyapa mindig nyugodtságra és család központúságra tanította. Édesanyja tudta, hogy nem tudja fiát visszatartani. És Cesar elindult. Két hétig próbált meg a határfalon átjutni. Többször elfogták, akkor legalább enni tudott, majd un. sakálok révén próbált meg átjutni a határon. Ahogy nagyapja tanított, mindig csak tovább. Egy hatalmas vihar közeledett. Folyók áradtak meg, embereket vitt el a sodrás. De Cesarnak csak menni kellett tovább. Úgy érezte, valami hajtja, neki feladata van. Egy sakál segítségével, sötét alagúton keresztül, 100 dollárért átjutott Amerikába. Ezt a 100 dollárt még nagyapjától kapta, ez jelentette akkor a szabadságát. két hónapig híd alatt lakott, és alkalmi munkából élt.

Majd megismerkedett akkori párjával, fia született. Embereket kérdezett meg, hogy a kutyáikat sétáltathatja e. Elkezdte néhány kutyával, majd végül legalább 10 kutyával sétált a városban. A városban csak úgy emlegették, a kutyás mexikói. Újságban is megjelent a fényképe, majd egy újságíró megkérdezte tőle, mi lenne a vágya. Azt mondta, egy tv csatornában, kutyás műsort szeretne. És így kezdődött az élete.

Amikor már majdnem minden jó volt, kapott egy telefont a feleségétől, hogy válni akar. Ez teljesen padlóra tette. Öngyilkossági kísérletet tett. Kórházba került. Hibáztatott mindenkit, a környezetét, és teljesen feladta az életet. A kutyái is megérezték, hogy már nem a régi falkavezér. A kórházban aztán elkezdett gondolkodni, és azon kapta magát, hogy ha nem halt meg, akkor a jóistennek még vannak tervei vele. Közben megismerkedett jelenlegi párjával. Elkezdődött a showműsor szerte az országban, Finnországban, Svédországban, Amerikában, Philadelphiaban, San Franciscoban, Angliában, Ázsiában. Menhelyi kutyákat kezdett el rehabilitálni. Menhelyi vezetők kérik segítségét, hogy a bekerült kutyák némelyikén segítsen, hogy így könnyebben örökbe tudják fogadni.

Nos, a színpadi workshopok előtt Cesar is izgul,pedig egész stáb készíti fel arra, mit mondjon, a pontos menetrendet is kialakítják. Számára is fantasztikus dolog, hogy egész színpadot tölt meg, ő mint, egy kutya szakértő.

Ő is izgul, emberi módra próbál gondolkodni, viselkedni. Analizál, és persze ő sem tévedhetetlen. Saját elmesélése szerint nem mindenki ért egyet a módszerével, sokan azt gondolják, hogy agresszív, a domináns viselkedés nem szimpatikus, pedig a kutyák, a ragadozók és az egész állatvilág így működik. Sőt az emberek is így működnek. Ők sokkal gonoszabbak és kegyetlenebbek. A kutya sokkal ösztönösebb, és egyszerűbb gondolkodású. Ráadásul, ha egy jó falkavezére lesz, annak  behódol és szeretni fogja.

Kis írásommal arra biztatom a gazdikat, hogy ne adják fel. A sikert nem adják maguktól. Lehet, hogy kutyaszakértők nem lesznek, hiszen ahhoz a genetikai tehetség is szükséges. De kutyáik érdekében a tanulás sosem késő.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás