Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Komplex viselkedés korrekció

Járműveket kerget a kutyája, vagy nekimegy más fajtársának, esetleg nem behívható, nem szobatiszta a kutyája.

Kutyájának a nevelése nem megfelelően történt, nem lettek kialakítva szabályok, nem tanulta meg, hogy mit lehet és mit nem, nem ismeri a határokat. Ezek a hiányosságok idővel komplex viselkedési problémát okozhatnak, melyek korrekciója több időt, és több gyakorlatot, helyszínt igényel.

A komplex viselkedés korrekció során, minden felmerülő élethelyzetben dolgozunk a kutyájával.

 

Mikor lehet szükséges komplex viselkedés korrekció kutyájánál?

Ha egy kutya energiája nem fajtája igényének megfelelően van levezetve, akkor előfordulhat, hogy sok plusz pótcselekvést fog csinálni kedvence. A felgyülemlett energia, unalom során elkezdi

  • A környékében lévő állatokat, cicákat kergeti.
  • Ami még rosszabb, nagyon sokszor a bicikliseket hajtja meg, próbálja elkapni a lábukat.
  • Ha ez sem elégíti ki a mozgásigényét, akkor megpróbálja az előtte elhaladó autónak a gumiját elkapni, sőt néha még beugrik az autó elé is. Ez pedig balesetveszélyes, sérüléseket okozhat, a felelősség pedig a gazdáé lesz.
  • Az a kutya, amelyik unatkozik, sokkal inkább rosszalkodni kezd. Kertet ás, hangosan megugat minden arra haladót, az autóban nem lehet otthagyni, mert szét fog rágni mindent. A felsorolás nem teljes, és el lehet képzelni, hogy a foglalkozás hiánya, ezen felül még mennyi galibát tud okozni a kutyája révén. Ebbe az állapotba gyorsan el lehet jutni. A komplex kezelést érdemes minél gyorsabban elkezdeni.

Szituációkon keresztül segítjük a kutyát, hogy átlássa milyen feltételeket várunk el tőle. A gazdinak meg folyamatosan elmagyarázzuk, hogy a kutya hogyan gondolkodik. A reakciói mit mutatnak, és azt hogyan kell megérteni, és kezelni.

 

Komplex viselkedés korrekció több helyszínen történhet:

  • Otthoni környezetben
  • Külső helyszíneken (utca, vízpart stb.)
  • Lehetőség van kutyapanzióban

 

Hány alkalom szükséges a komplex viselkedés korrekcióra?

Nincs két egyforma kutya és általában több alkalom szükséges, mivel több viselkedési problémát kezelünk, így több idő, helyszín és életszituáció szükséges a megfelelő eredmény érdekében. Minden esetben átbeszéljük, hogy milyen lehetőségek, és mennyi alkalom szükséges.

További információkért és/vagy az agresszív kutya kezelésére való jelentkezésért keressen a + 20-320-24-38 telefonszámon, vagy a honlapon található jelentkezési űrlapon.

 

Mennyibe kerül a kutya komplex viselkedés korrekció?

Alap ár: 12.000 Ft + kiszállási díj / alkalom

Kedvezményre jogosultak részére: 8.000 Ft + kiszállási díj / alkalom

 

Kutyák komplex viselkedési korrekciója Magyarország teljes területén!

Kedvezményes komplex kutya viselkedés korrekció Szada, Gödöllő, Veresegyház, Isaszeg kutyái részére!

Erényi Zita kutyakiképző vezető

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás