Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Komplex viselkedés korrekció

Járműveket kerget a kutyája, vagy nekimegy más fajtársának, esetleg nem behívható, nem szobatiszta a kutyája.

Kutyájának a nevelése nem megfelelően történt, nem lettek kialakítva szabályok, nem tanulta meg, hogy mit lehet és mit nem, nem ismeri a határokat. Ezek a hiányosságok idővel komplex viselkedési problémát okozhatnak, melyek korrekciója több időt, és több gyakorlatot, helyszínt igényel.

A komplex viselkedés korrekció során, minden felmerülő élethelyzetben dolgozunk a kutyájával, hogy a kutya viselkedése más-más helyzetekben is normális legyen.

 

Mikor lehet szükséges komplex viselkedés korrekció kutyájánál?

Ha egy kutya energiája nem fajtája igényének megfelelően van levezetve, akkor előfordulhat, hogy sok plusz pótcselekvést fog csinálni kedvence. A felgyülemlett energia, unalom során elkezdi

  • A környékében lévő állatokat, cicákat kergeti.
  • Ami még rosszabb, nagyon sokszor a bicikliseket hajtja meg, próbálja elkapni a lábukat.
  • Ha ez sem elégíti ki a mozgásigényét, akkor megpróbálja az előtte elhaladó autónak a gumiját elkapni, sőt néha még beugrik az autó elé is. Ez pedig balesetveszélyes, sérüléseket okozhat, a felelősség pedig a gazdáé lesz.
  • Az a kutya, amelyik unatkozik, sokkal inkább rosszalkodni kezd. Kertet ás, hangosan megugat minden arra haladót, az autóban nem lehet otthagyni, mert szét fog rágni mindent. A felsorolás nem teljes, és el lehet képzelni, hogy a foglalkozás hiánya, ezen felül még mennyi galibát tud okozni a kutyája révén. Ebbe az állapotba gyorsan el lehet jutni. A komplex kezelést érdemes minél gyorsabban elkezdeni.

Szituációkon keresztül segítjük a kutyát, hogy átlássa milyen feltételeket várunk el tőle. A gazdinak meg folyamatosan elmagyarázzuk, hogy a kutya hogyan gondolkodik. A kutya viselkedése, reakciói mit mutatnak, és azt hogyan kell megérteni, és kezelni.

 

Komplex viselkedés korrekció több helyszínen történhet:

  • Otthoni környezetben
  • Külső helyszíneken (utca, vízpart stb.)
  • Lehetőség van kutyapanzióban

 

Hány alkalom szükséges a komplex viselkedés korrekcióra?

Nincs két egyforma kutya és általában több alkalom szükséges, mivel több viselkedési problémát kezelünk, így több idő, helyszín és életszituáció szükséges a megfelelő eredmény érdekében. Minden esetben átbeszéljük, hogy milyen lehetőségek, és mennyi alkalom szükséges.

További információkért és/vagy az agresszív kutya kezelésére való jelentkezésért keressen a + 20-320-24-38 telefonszámon, vagy a honlapon található jelentkezési űrlapon.

 

Mennyibe kerül a kutya komplex viselkedés korrekció?

Alap ár: 12.000 Ft + kiszállási díj / alkalom

Kedvezményre jogosultak részére: 8.000 Ft + kiszállási díj / alkalom

 

Kutyák komplex viselkedési korrekciója Magyarország teljes területén!

Kedvezményes komplex kutya viselkedés korrekció Szada, Gödöllő, Veresegyház, Isaszeg kutyái részére!

Erényi Zita kutyakiképző vezető

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás