Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Kutyás filmek1. Rex felügyelő

Kutyás filmek1. Rex felügyelő

Rex felügyelő, a németjuhász kutya, avagy kutyák a filmvásznon  sorozatunkban elemezzük, hogy a filmekben szereplő kutyáknak, hogyan sikerült meghódítani a nézők szívét. És vajon mivel. Mennyire lehet a filmből arra következtetni, hogy milyen a kutyák kiképzése, mennyire élvezi a kutya a munkát, milyen a magatartása, viselkedése, hogyan teljesíti a feladatokat és hogyan reagál a környezetére. Rex felügyelő sorozat, több évadot megélt remek, szórakoztató osztrák-olasz-német krimisorozat. A rövid epizódokban nemcsak a főszereplők, azaz Rex felügyelő gazdái váltakoznak, hanem a sorozatban a rendőrkutyát alakító kutyák is többen vannak.

Rex kutya elemzése

 • Amikor kutyát képeznek, vagy kutyákkal foglalkoznak, nagyon fontos, hogy ne csak a saját kutyáikat ismerjék. Fontos, hogy más kutyák reakcióját, egyediségét is megismerjék. Csak akkor válnak jó gazdává, ha több kutyával is van lehetőségük foglalkozni. Nagyon sokat segít ebben a kutyák elemzése. A viselkedésük, a magatartásuk. Miért fontos ez?
 • Séta közben, már messziről fogják látni a gazda és a kutya mozdulataiból, hogy a közeledő állat viselkedése fenyegető-e vagy sem. Ez alapján tudják ugyanis saját kutyájukat visszahívni láb mellé, vagy messze ívben elkerülni a közeledő kutyát, vagy saját ebüket odaengedni, mert a közeledő másik kutya barátságos testhelyzetet,vagy reakciókat mutat.

 

Rex és a környezete

 • Tesztelhetik is magukat, hogy vajon jól tippeltek-e vagy sem. Csak így fogják tudni ellenőrízni magukat. Persze, ha lehet, ne egy harapós kutyával tegyék ezt.
 • Mondjuk pl. Rex németjuhász kutya mozdulatait elemezhetik. A szem állását, a teste tartását, a farka mozdulatlanságát. Mi történik, ha alulról felfele néz a kutya. Mi lesz a következő cselekedete. Ugyanaz, mint amire önök gondoltak?Ha nem, az sem baj. Majd megtanulják a kutyán keresztül, hogy mire gondolhatott a kutya. Mert az alulról felfele nézést valamilyen tett követi a kutya részéről. De az sem elhanyagolható szempont, hogy a filmbéli, igazi felügyelő milyen parancsot adott a kutyának, és milyen mozdulat kísérte azt.
 • A kutyaképzés komplex, és mégis nagyon egyszerű. Kutyáink mozdulatai mesélnek. Öröm belőle olvasni.
 • De, tanulmányozás, rászánt idő nélkül nem fogják tudni helyesen értelmezni.

https://moly.hu/konyvek/jan-fennell-kutyapszichologia  könyvben sok érdekes dolgot el tudnak ezzel kapcsolatban olvasni. De, ne csak ez                      alapján alakítsák ki véleményüket. Több embert, szakértőt hallgassanak meg. Olvassanak minél többet, és nézzenek meg videókat.

 

Rex kutya filmbéli viselkedésének, képzésének megfigyelése és elemzése

 • Aki a sorozatot rendszeresen nézi, annak feltűnhetett már, hogy reggelente, a nyomozók és Rex sonkás, vagy párizsis zsömlével kezdik a napot. Elgondolkodtató, hogy valóban ennyi zsömlét enne ez a kutya?
 • Élesztővel etetni egy kutyát nem szerencsés. A kutya, mint ragadozó, hússal táplálkozik. Ha azonban megfigyelik, a kutya mindig csak a hőst eszi ki belőle. És milyen csodálatos, amilyen finom, de egyértelmű mozdulatokkal veszi ki Rex kutya, a számára kedves falatokat.

Végeredmény

 • Bár a kutya szerepét több kutya játssza el. Láthatóan minden egyes kutya nagyon élvezi a munkát. A kifejezésük, a lelkesedésük, nagyon meggyőző, még akkor is, ha több kutya játssza el a szerepet. De ez érthető is, hiszen egy kutya nagyon gyorsan elfárad, a jelenetek többszöri ismétlésében. Mindegyik németjuhász kutyának van valami erőssége, amit szívesen el is játszik. Van, amelyiknek jobban kifejező az arcmimikája, meggyőzőbb a nézése, lelkesebb egy vizbe ugrásban, a másik jobban tud falra mászni, vagy éppen szakadékon átugrani, vagy akár ejtőernyőzni.  Egy biztos, hogy a kiképzőjük remek munkát végzett. És a kutyákon látni a lelkesedést.
 • A jeleneteknél egyértelműen látni, hogy áll a kutyák képzője, mert a kutyák mindig abba az irányba néznek. Aki részleteiben is nézi a filmet, az fogja ezeket látni, de alapvetően nem zavaró funkciók.

Hogyan tudják hasznosítani kutyavezetői vizsgán, a környezetből tanultakat

 • Amikor valaki vizsgára készíti fel a kutyáját, a fent leírtak nagyon fontossá válnak a részére is. A vizsgán a bírók különös figyelemmel bírálják, hogy a felvezető kutyája milyen testarttásban végzi el a vizsgafeladatot. Lelkes, farka fent van, lendületes, motivált és látni rajta, hogy szeret a gazdájával együtt dolgozni. Ez ugyanis minősíti a gazda tudását és a kutya gazda között kialakított harmóniát, és szaktudást.
 • Egy ragadozóval való foglalkozás tehát attól lesz komplex feladat, hogy a körülöttünk lévő impulzusokból, látottakból, nagyon sokat lehet és kell is tanulni. A vadonban élő ragadozók is állandóan figyelnek. A legkisebb hiba is végzetes lehet.
 • A kutyával való vizsgára vetítve ez pedig azt jelenti, hogy egy aprócska kis mozdulat, amit a kutya viszont érzékel, már kimozdíthatja az ülő helyzetéből, ami pontlevonást von maga után. És még sorolhatnánk, miért fontos a környezettel együtt élve nevelni és tanítani, képezni a kutyájukat.

Kutyák és a környezetük

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás