Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Bull típusú kutyatámadások, harcias tacskók1

Bull típusú kutyatámadások, harcias tacskók1

A bull típusú kutyák, a tacskók, a terrier kutyákkal azért érdemes külön foglalkozni, mert az utóbbi időben megnövekedett ezen fajtájú kutyáknál a támadások száma a családban, és az idegenekkel szemben. Mit kell ezekről a kutyákról tudni? Ahhoz, hogy megértsék kutyáik viselkedését, érdemes elolvasni, és több forrásból is tájékozódni.

https://www.azenkutyam.hu/elet/5-tevhit-a-bull-tipusu-kutyakrol/

Mindegyik kutya ugyanolyan módon, ragadozó módjára gondolkodik és viselkedik. A különböző fajták, ezen belül az egyedek azonban mutathatnak más-más viselkedésformát. Amikor megszületik egy kutya, az alomban szerzett kölyökkori élmények, a környezet, a tenyésztő és az új gazdi képességei, a kutyával való kommunikációja, mind meghatározó lesz a kutya egész életében. Vannak kutyák, amelyek a rosszabb körülményeket, bánásmódot jól vészelik át, és megfelelő környezetbe, felelősségteljes gazdához kerülve, ezeket elfelejti. Életére nem lesz kihatással, a fiatalkorban szerzett negatív élmény.

Jellemvonások

A tapasztalatok alapján, kutyákkal való általános foglalkozás, az alábbiakból tevődik össze egy gazdinak:

  • Reggel kutyasétáltatás, lakásban tartott kutya esetében
  • Munkahelyre utazás, kutya otthon marad
  • Késő délután hazaérkezés
  • Kutyával egy nagyobb séta, Az esetek nagy százalékában, különösen télen, kevésbé végeznek élményekkel, örömmel teli játékot és hosszabb kalandozást a kutyáikkal. Szinte mindig ugyanazon az útvonalon haladnak, az ismert kutyákkal találkoznak. Több vélemény szerint, a kutyák télen szeretnek a lakásban lenni.
  • Este etetés, babusgatások sora.
  • Hétvégén egy nagyobb séta, kutyákkal játék, kutyaiskola

Egy kutya ragadozó génekkel rendelkezik. Szeretnek mozogni, télen is, szeretik a vadászattal járó izgalmakat. Lelapulni, megfigyelni a zsákmányt, aztán becserkészni és végül megfogni. Mindezt egy kutyafuttatóban, vagy lakásban kevésbé, vagy egyáltalán nem tudja megtenni.

Ezek a kutyák makacsok, nehezebb őket megtanítani egy behívásra. Nekik ilyennek kell lenni. Makacsnak, mert a föld alatti harcokban megtanulták, csak egyszer hibázhatnak. A hibát az ellenfél, a róka, görény …kihasználja, torkon ragadja őket, és ez az életükbe kerülhet. Ezt pedig figyelembe kell venni, amikor kutyát vesznek, vagy hoznak ki menhelyről, vagy akár ajándékoznak.

A tacskót, mint kotorékebet, többek között,rókák vadászatára használták és használják ma is. Az igazi vadászösztönnel, lendülettel és bátorsággal rendelkező tacskó imádja ezt a munkát. A föld alatti lukban, az életért való küzdelmet, a rókával. Határtalan energiával és bátorsággal küzd. Lent a föld alatt az ember már nem tehet semmit. Csak vár, és reménykedik, hogy kutyája épségben, egy rókával a szájában jöjjön ki a rókalyukból.

https://erdo-mezo.hu/index.php/hirek/olvas/kistestu-kutyat-az-aprovadas-vadoroknek

Nos, ennek ismeretében, el kell fogadni, hogy egy városi kis séta, vagy akár egy nagyobb kutyaparkos játék, nem ugyanazt az élményt adja a tacskónak, mint egy róka utáni hajsza. Ez nem jelenti azt, hogy mindenki vigye a kutyáját rókavadászatra. De azt igen, hogy törekedni kell arra, hogy kutyájuk olyan életet élhessen, ami a genetikában meghatározott. Lehetőleg menjenek erdőbe, hadd szagoljon, kaparjon, élvezze a vadászat örömét. Akár csak egy kis pocok után is. Ellenkező esetben a kutyájuk mutathat furcsa reakciókat, viselkedésformákat. Sajnos egyre több az idegrendszeri érzékenység is, így a túltenyészetek, a nem megfelelő bánásmódok, sokszor teljes mértékben vissza nem fordítható folyamatot indítanak be. Ezt pedig, a legjobb kutyakiképző sem fogja tudni teljes mértékben helyrehozni.

Bull típusú kutyák erőteljesek, harcra és védelemre kész, bátor kutyák. Többek között Spanyolországban is, a bikavásárokon kísérték a bikákat. Ha a bika kitört, a kutya megragadta fülénél fogva és addig tartotta, míg a mészároslegények oda nem érkeztek, hogy megbéklyózzák a marhát. Később olyan kutyát tenyésztettek ki, amely bikák elleni küzdelemben voltak sikeresek. A megvadult bikákkal szembefordulva, azok orrát kapták el. Ugyanilyen módszerrel dolgoznak a vadonban az oroszlánok, gepárdok….Le kell dönteni az áldozatot, az orrát befogják a pofájukkal és ezzel megfojtják őket. Van,hogy torokra  támadnak, és ott fojtják le áldozatukat.

 

A terrierek vadászkutyák, melyek fajtáit föld alatt rejtőző állatok elfogására tenyésztettek ki. A terrier szó, a latin föld elnevezésből származik. A kutyák kisebb állatokra vadásztak, mint borz, nyúl,egér, pocok, róka, patkány. Kitartóak, és gyorsak., harciasak. Rövid farkuk miatt az ellenség nehezebben tudja őket megfogni.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás