Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Ki milyen kutyát válasszon?

Ki milyen kutyát válasszon?

Mire tudjuk használni a kutyát?

Házat őrizni, szánt húzni, kedvencnek,jelezni ugatással, játszópajtásnak. Ma már a kutyát inkább kedvencnek tartják az emberek. De a kitartók, kemény munkával sportolásra, őrző védő kutyának,engedelmes feladatok elvégzésére szeretne kutyát tartani. Sokan ezért időt, pénzt nem kímélve kutyaiskolába, vagy kutyakiképzőhöz, szakértőhöz is fordulnak. Több helyen kitartó munkával próbálják a városi kutyák régről hozott, ősi ösztöneit fenntartani.Egyre többet találkozni azzal a tudatos kutyatartással, mely azt a célt szolgálja, hogy a kutya a gyerekünket megtanítsa rendszeretetre, kötelességtudatra, gondolkodásra. Egy kutya elősegítheti a közösségbe illeszkedést, de az ellenkezőjét is. A magának való gyermek, továbbra is szeret majd egyedül lenni, de azt egy kutyával teszi. A kutya ugyanis nem felesel vissza, meghallgatja a kicsi gazdit, és ez fontos tényező lehet a gyerek életében. A kutya mellett van kis ideje kikapcsolódni, van magánélete, a kutya nem mondja meg állandóan, hogyan kell egy gyereknek viselkedni. Csupán csak létezik, örül, vagy haragszik, tombol vagy játszik. Persze a szót nem fogadó kutya dühöt is kiválthat a gyerekből, keserűséget is. A világunkban ugyanis azt sugallják a szülők és a kutyatartók, hogy a kutyának minden körülmények között szót kell fogadnia. De ezzel a résszel majd máskor részletesen foglalkozunk.

Ki milyen kutyát vegyen?

Nézzük a gyerekek szempontjából. Nos, attól függően hány éves a gyerek, érdemes a fajtát, és a kutya korát megfontolni. 3 év körüli gyerek még nem ismeri fel a mozdulatainak jelentőségét. Lehet, hogy túl sok egy kutyának, ezért érdemes egy nyugodtabb temperamentumú kutyát venni. Hogy az milyen fajta legyen? Nos, itt érdemes mások tapasztalatára is hagyatkozni.Egy uszkár még nem túltenyésztett, jól lehet vele feladatokat elvégezni, alapvetően nyugodt természetű. Egy szánhúzó kutya viszont már kölyökkorban is határozott elképzeléssel rendelkezik saját maga fontosságát illetően. Már kölyökkorban i kialakulhat bennük, a harccal megszerzett vezetői szerep fontossága. Sajnos ez jelentheti azt, hogy a kölyökkutyák közötti harcok igen komolyra is fordulhatnak, akár még a végsőkig is elmennek. Egy vadászkutya nagyon aranyos tud lenni, de ez azzal is járhat, hogy örökké a szagok után fog menni a kutya, nehezen lesz visszahívható vagy éppen túl mozgékony. Az is meghatározó tényező, milyen tenyészetből veszik a kutyát, hogyan van nevelve és kezelve.

Amikor kutyát szeretnének venni, érdemes végiggondolni az életüket. Mikor mennek el reggel otthonról, mikor érkeznek haza. Kertben vagy lakásban tartják e a kutyát. Tudnak e időt szánni rá és akarnak-e egyáltalán foglalkozni vele.Milyen temperamentumú a kutya gazdája. Pörgős, kényelmesebb, kirándulós, külföldre utazós….Ezek azért fontos tényezők, mert a kutya képzését már egész pici korban ehhez érdemes igazítani.

Nagyon sokan “csak arra” szeretnék megtanítani a kutyájukat, hogy ül, fekszik,áll, gyere vezényszóra visszajöjjön. Inkább arra kéne koncentrálni, hogy milyen életvitelhez szeretnének társat. Ha egy munkakutyát arra ítélnek, hogy egy zárt lakásban, tétlenül éljen és unatkozzon, vagy agresszivitás vagy depresszió lesz úrrá rajta. Ezeket figyelembe véve lenne jó igazítani a kutyával való foglalkozást.

Az sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy vannak fajták, melyeket gyakran kell kutyakozmetikushoz vinni. Trimmelni, fürdetni.

Az elmúlt időszakban sajnos sok esetet hallani, hogy kutyákat ajándékoznak el gazdik, mert mégsem tudnak vele bánni. Hatalmas termetű Cane Corso kutyákkal lakásban valóban nem könnyű, de ezzel már a kölyökválasztás előtt is tisztában kellene lenni.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás