Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Kutya és a macska

Kutya és a macska

Sokak igénye, hogy a kutyájuk ne bántsa a gazda kedvenc macskáját. Hogyan lehet ezt megtanítani. Nos, azok a kölyökállatok, amelyek együtt nőnek fel, azok feltehetőleg életük végéig jóban lesznek egymással. Kölyökkorukban sokat játszanak egymással, bíznak egymásban és gondjukban, bajukban egymásra támaszkodhatnak.

Ha azonban egyik állat már régebb óta megvan, és ahhoz érkezik meg a másik, akkor már lehetnek gondok. Vajon megtanítható e megbízhatóan a kutya arra, hogy ne bántsa a macskát. Nos, egy ragadozóban soha nem lehet megbízni, mert szeretnek vadászni, a mozgó élőlényekre ráugrani. Ha egy vadászkutyánk van, az pedig különösen élvezi az üldözését a macskának. Ám,ha egy igazi vad kutyánk van, az is nekimegy a macskának. a patkányfogásra használt kutyák, mint pl. bullterrier, vagy akár a kotorékebek- tacskó, terrier pedig állandó lesben állnak, kivárva azt a pillanatot, amikor lecsaphatnak a macskára.

Miért lehet ez. Azok a kutyák, akik le vannak mozgatva, feltehetőleg könnyebben megtaníthatóak arra, hogy otthon pihenjenek és ne üldözzék a macskát állandóan. Az a kutya, amelyik unalmasan kell élje életét, nincs benne izgalom, az keresni fog magának. És hát ha a macska éppen kéznél van, akkor az unalmas életét, a macska hajkurászásával fogja érdekesebbé tenni. Erről pedig a gazda tehet, hiszen a kutya saját magát nem tudja megsétáltatni, kivéve, ha megszökik otthonról. Így fogja levezetni a feszültséget, amely felgyülemlik benne. Ezért kell lemozgatni a kutyát, és temperamentumának megfelelően foglalkozni vele.

Általában megtanítható a kutya, de ez függ a fajtától, temperamentumától, a múltjától. Hosszabb időnek kell eltelnie, hogy a kutyában megbízzunk. A macskát akkor se hajkurássza, ha nem nincs otthon a gazda.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás