Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Hamis vagy nem hamis a kutya?

Hamis vagy nem hamis a kutya?

Sokszor azon gondolkodom, vajon a kedves kutyatulajdonosok mit értenek azon, hogy a kutya hamis. Ha egy kutya csúnyán néz, vagy csóválja a farkát, aztán egyszer csak támad?….

Az elmúlt szakmai tapasztalatom alapján, azt gondolom, hogy a kutya nem hamis. Mutatja szegény a jeleket, hogy gondja van, lehet, hogy már hosszú ideje, csak a kedves gazdik nem értik. Aztán, ha a kutya kezelése nem jó irányba megy…nos a kutyám hamis. Higgyék el, a kutya egyértelműen jelezte addig is, mi a gondja. Mi bántja. Csak nem vették észre. Vagy nem jól reagálták le és az önök visszajelzése nem volt egyértelmű. De ezért hibáztatni a kutyát? Feltehetőleg a szóbeszédet elfogadni könnyebb, mint egy évet legalább érdemben foglalkozni a kutyánkkal. No persze tud a kutya bosszúálló lenni, tud úgy viselkedni, ami számunkra teljesen meglepő. Egyik pillanatról a másikra megváltozhat a magatartása. Persze mindezen magatartás változásoknak, van előzménye. Csak nem értették önök. Számtalanszor tapasztaltam már, hogy a gazdával együtt érkező kutyák látszólag barátságosak, és amikor a gazda elment, kis idő múlva a kutya igyekezett megtámadni, fogást keresni rajtam. Pedig előtt kedves volt. De csak látszólag. A tapasztalat megtanított ezeket az apró, finom kis jeleket érzékelni és megérteni. Így csak kis meglepetésként ért egy-egy ilyen támadás. Persze hozzáteszem azt is, hogy a kutya részéről teljesen normális viselkedés volt. Egy idegen, akivel előtte ugyan néhány órát eltöltött, miért is ne vívná meg vele a harcot. Különösen, ha a védelmet nyújtó gazda nincs ott. Mégsem mondhatjuk, hogy a kutya hamis. Képzeljék el, ha az utcán a szomszéddal mindig jókat beszélgetnek, nevetnek. Jó fejnek is tartják egymást. Azért ha hirtelen együtt kéne lakniuk, össze kéne költözni az addig jó fejnek vélt szomszéddal. Akkor azért lennének konfliktus helyzetek. Lehet, hogy a szomszéd is hamis, vagy esetleg önök?

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás