Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Kutyaiskola, kutyakiképzés – kihez forduljon?

Kutyaiskola, kutyakiképzés – kihez forduljon?

Húú, de nehéz kérdés. Ha laikus, kezdő kutyatartóként választani kell egy kutyaiskolát, vagy egyéni képzésre egy jó kutyakiképzőt, bizony nincsenek könnyű helyzetben. Annyi kutyaiskola, és annyi kutyaképző,kutyapanzió hirdetés jelent meg az utóbbi években a neten, mint égen a csillag. Honnan tudhatják, hogy valakiben megbízhatnak-e, mennyire jó szakember, milyen elvek mentén dolgozik, milyen akkor,ha nincsenek a kutyáikkal, egy kutyapanzióba adás esetén.

Megpróbálok ebben az útvesztőben egy kis segítséget adni, legyen valaki kezdő vagy haladó kutyás.

A leírtakat tapasztalat, és egy gazdik elmesélése alapján osztom meg. Egy kiválasztásnál nagyon fontos az önök intuíciója, az ösztön, a jó meglátás, megfigyelések.

 • Egy szép nyári napon elmentem egy ismert kutyaiskolához, hogy a kutyámmal ott folytassam már megkezdett pályafutásunkat. Akkoriban elég jó híre volt az iskolának – érthetően a régi működése alapján. Mivel analizáló természet vagyok, szabadon a ragadozók után, ezért a kerítéshez érve, nem mentem be rögtön. Csak figyeltem. Néztem a munkát, a kutyákat, a reakciójukat. Hogyan dolgoznak a kiképzők, milyen a vezető, miket mond és hogyan viselkednek. Pici apró mozdulatok, negatív és pozitív hatások, kerestem és elemeztem a kutya és a kiképző közötti kommunikációt, harmóniát. Már több, mint egy órája álltam ott, míg úgy döntöttem, hogy eleget láttam. Akkor a vezető is észrevett, odajött a kerítéshez, és elmondtam neki, amit láttam. Az elhangzottak megrökönyödést váltottak ki az emberből, de ennek ellenére megkezdtem az ottani munkát. Az idők haladtával bebizonyosodott, hogy a kerítés túloldaláról történt megfigyeléseim, pontosak és helytállóak voltak. Az iskolában végzett munka során, egyre inkább megvilágosodott bennem, ha egyszer én is nagy leszek, így nem fogom csinálni. Hiányzott a ragadozói szemlélet, az etikus hozzállás, a mélyben rejlő intuíció, hiányzott valami.”

 

 • Bár a negatív élményekből, bizony lehet fejlődni is. Az ember és az állat is, tapasztalatok birtokában tanul meg nagyon sok fontos elemet, ami az életben maradásához szükséges.
 • A gazdi beszámolója alapján, az első dolog, használják az intuciójukat, analizáljanak.
 • Nézzék meg, Önökkel hogyan bánnak, amikor látogatni mennek az iskolába.
 • Bátran kérdezzenek. Ha nem is kapnak mindig kielégítő választ, figyeljék meg a kutyakiképző logikáját. Felkészültségét. Mennyire érzi át a kutya és a gazda érzelmi hullámait. Hogyan tud azokra reagálni. És egyáltalán, van-e a válaszban valami biztató. Mennyire határozott. Váratlan helyzetekben milyen a tudása.
 • Ha szükséges, kérjék el a szakképesítését!
 • Ha teljesen kezdők, és ezeket még nem tudják megítélni, akkor fórumokon, a hozzászólásokat is olvassák el. Nézzenek meg képeket, videókat, eredményeket.
 • Ha egy kölyökkutyát nem jó élmények érnek, az egész életében meghatározó lesz. És a legjobb kutyakiképző sem tudja majd az agyban rögzülteket helyére tenni.
 • Ha egy kutyaiskola vagy kutyakiképző oldal helyezési listája nem az elsők között van, az csak egy google, IT technikai beavatkozás kérdése. Ne ez alapján döntsenek.
 • Nézzék meg az értékeléseket is.
 • Beszéljenek telefonon a kiválasztott kutyaképzővel, kutyaiskolával. Egy hang, egy mondat sok mindent elárul. Szimpatikus-e vagy sem.
 • Olvassanak sok könyvet. Nem baj, ha nem mindent értenek belőle, de mindenből lehet tanulni.
 • Menjenek el nyílt napokra. Ismerjenek meg minél több kutyás gazdit. Beszélgessenek. És szép lassan majd kialakul, kit választanak. Kutyájuk élete során ,sok kutyaiskolába fognak menni. Mert a régit már unják, az új izgalmasabb. Új problémák jönnek fel. És ez egyáltalán nem baj. Minél több helyet ismer meg kutyájuk, annál magabiztosabban fog mozogni az embert körbevő környezetben. És önök annál tapasztaltabbak és ügyesebbek lesznek.
 • Ha kutyapanzióba adják kedvenceiket, ragaszkodjanak ahhoz, hogy a helyet belülről is megismerjék. Ha önökre vágják az ajtót, a kutyát bevéve, az nem nyílt és nem korrekt hely.

Sok sikert és örömöt mindenkinek!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás