Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Viccesnek tűnő kutya videók

Viccesnek tűnő kutya videók

Az utóbbi időben nagyon sok, viccesnek tűnő kutyás videót látni a neten, vagy a közösségi oldalakon. Igaz, látványra nagyon mókásnak tűnnek a táncoló, topogó vagy grimaszt vágó kutyák. Sajnos azonban, ki kell ábrándítsam azokat, akik ezt humorosnak találják. A legtöbb esetben ugyanis, azok a kutyák, akik kissé fura táncokat lejtenek, vagy mókásabban viselkednek,a tapasztalat szerint valami gonddal küszködnek. A kiegyensúlyozott, harmonikus, jó idegrendszerű kutya, akivel kutya módra is foglalkoznak vagy kutya módjára kezelnek, azok ritkán viselkednek fura módon. Bohóckodni persze a nyugodt, kiegyensúlyozott, magasan képzett kutyák is tudnak.

2016 – ban Franciaországban, a belga juhászkutya világbajnokságot, egy magyar – akkor még 5 éves kutya nyerte el, Lito, aki egy  hihetetlen fegyelmezett, de  boldognak tűnő kutya. Pillanatok alatt tudott váltani, vezényszóra, az engedelmes feladatból, a farkát csóváló, lelkes kutyává. A mozdulatain azonban látni lehetett a kiegyensúlyozottságot, a magabiztosságot és persze a tudást.

Kétségtelen, laikusnak nehéz megkülönböztetni a boldog, örömében ugráló, harmonikus kutya viselkedését, a túlzott magatartást vagy reakciókat mutató, mulatságosnak tűnő kutya mozdulataitól. A túláradó, nem megszokott ritmusú táncoló mozdulatok, vagy grimaszok sokszor pótcselekvésként induló mozgássorozatok voltak, amelyek az évek során mélyen rögzültek a kutyában. Egy feszült, vagy nem megszokott helyzetben a kutya ezekhez a megszokássá vált fura mozdulatokhoz fog “menekülni”. Ő már megszokta, és észre sem veszi, hogy csinálja. Pedig a háttérben komolyabb problémák, feszültségek, meg nem értések is lehetnek. Képzeljék csak el saját magukat kedves kutya tulajdonosok. Sok ember feszültségében lóbálja lábát,jár a keze – lába, vibrál. Vagy éppen cigire gyújtanak, kávét vagy egy pohár vizet isznak, vagy állandóan nevetnek, grimaszt vágnak. Lássák be, ezek a cselekvéssorozatok, mind feszültségoldásra jók. És nem túl kellemes állapot. Valahogy így van ezzel a kutya is.

Azt azért hozzátenném, hogy vannak fajták, akik például pisilést az első két lábukra támaszkodva végzik azt el. Általában  a kis testű – yorki, havanese fajtájú kutyáknál lehet ilyet látni. Ez akár egy fajta tulajdonság is lehet, pontosabban egy megoldás arra, hogy ha hátsó testüket felemelik, akkor talán a szúrós ágak, erősebb gallyak nem szúrják meg őket az érzékeny helyen. Ez lehet egy kialakult ügyes szokás, a komfort érzet megtartására, vagy akár a túlélésre.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás