Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Kutyapanzió, és ami mögötte van

Kutyapanzió, és ami mögötte van

A kutya panzió kiválasztása nagyon nehéz feladat. Nem tudjuk hova adjuk be kutyánkat.

Megbízható hely-e? Szeretni fogják-e kedvencünket? Hogyan jön ki egymással kutya és kutyakiképző?

Biztosan, nem csak addig bánnak jól kutyánkkal, míg ott vagyunk? Ezer és ezer dilemma. Kutyakiképzők és panziók sokasága a neten. Kutyakiképzőként sem tudnám kit válasszak. Nos, néhány szösszenet a visszajelzésekből.

A gazdik beszélgetései során azt gondolom, hogy bizony vannak, olyan panzióknak nevezett helyek, ahova nem szabad beadni a kutyát. De vannak olyan helyek is, ahol bár nem értenek hozzájuk, de nagyon szeretik kutyáinkat. Aztán valahogy, mindenki megtalálja a maga helyét.

Nos, mi történik, amikor panzióba adjuk kutyánkat.

Persze ezek helytől is függenek. Láttam már gyönyörű helyen lévő panziót. Hatalmas futkározási lehetőséggel. Tágas külső és benti helyiségekkel. Sok kutya is volt ott. Volt, aki egy évre is beadta kutyáját, mert így alakult az élete. Ott odafigyeltek a kutyákra. Szerették őket, bár érteni nem értették a jelzésrendszerüket.  Láttam már olyat is, ahol szabadon jöttek- mentek napközben  a kutyák. A beteg kutyák külön helyiségben ágyakon lehettek. És a kutyák nem panaszkodtak.

Van persze olyan panzió is, ahol a kennelekből csak sétára veszik ki a kutyákat. Volt olyan is, ahonnét kissé furán kapta vissza a gazdi a kutyáját. Megváltozott. Hatalmas rotweiler elkezdett félni a fém etetőtáljától. Az egy éves cane corso pedig a nagy hancúrozásban azonnal megmerevedett, amint a pórázt rárakták. Nos, ez utóbbi egy évig minden hétvégén egy kiképző iskolában volt. Jöttek érte és elvitték, majd vissza.

Milyen a egy jó panzió?

A panzióban, a kutyákkal foglalkozó személyzetnek, vagy tulajdonosnak meg kell ismernie a kutyát. Ez a találkozó nem mindig felhőtlen. Sokat hallottam már, hogy a gazda távozása után a kutya bizony szembefordult az idegennek mondható panziós tulajjal. Dominancia, vagy alárendeltség. Vajon melyik vezet célra. És hogyan. Mennyi idő, míg a kutya felejt.

Mennyi idő, míg elfogadja az új helyzetet és az ideiglenes gazdát.

Ez függ attól, mennyire kötődött a kutya a gazdájához, és miért. Domináns egyedről van szó, vagy inkább kedves, bújós kedvencről. Függ a fajtától is. Pár órától, akár két – három hét is lehet, míg egy kutya elfogadja az „új” gazda vezető pozícióra való törekvését. Felmerül a kérdés, hogy ilyen hosszú idő alatt mikortól érzi jól magát a kutya? Nos, a két időpont között lehet eltérés, de alapvetően az engedelmesség és a hierarchia összefügg egymással. Mondhatnánk úgy is, hogy a boldog kutya és a hierarchia egymás hatását erősítik.

Az is előfordulhat, hogy kutyánk ugyan dominánsnak tűnik, de inkább a melankóliába menekül. Ha pl. kedvencünk sokat van kennelben, néha ugyan játszanak vele, foglalkoznak vele, sétálni viszik, akkor előbb- utóbb bánatos lesz. Egy barátom mesélte, hogy kutyája ilyen formában töltötte el napjait a panzióban. A kutya kedvetlen volt első pillanattól kezdve, fogyott és korpás lett a bundája.

Milyen legyen egy panzió?

Hitem szerint olyan, ahol együtt tudnak élni a kutyákkal. Így sokkal könnyebben megismerhetőek a reakciói. Egy jó panziós min. napi híreket küld a kutya gazdájának. Képeket, videókat. Így, a távoli országokban pihenő gazdák is láthatják kedvencüket, tulajdonképpen vele együtt nyaralnak. Követik a beszámolók alapján kutyájuk életét, a napjait.

És végül a nagy kérdés: Fog még szeretni a kutyám?

De még hogy! Sok időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a gazdának ne örüljön, vagy legalábbis a kötődés csökkenjen.

Ha elutazik és nincs aki vigyázzon kutyájára, szeretettel  várjuk egy családias hangulatú környezetben Gödöllő és környékén. Azokat a kutyákat, akiknek a viselkedése eltér a megszokottól, speciális foglalkozások keretén belül oldjuk meg.

Kutyapanzió Gödöllő és környéke

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás