Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Télen is kutyaiskola?

Télen is kutyaiskola?

Sokszor azt tapasztalni, hogy télen kevésbé szeretnék a gazdik a kutyájukat iskolába vinni. Hideg van, esik az eső, bekuckóznak a meleg szobába. Pedig a kutyának télen, nyáron szüksége van a  kiadós mozgásra és foglalkozásra. A lelkesek persze viszik a kutyájukat oktatásra, mert szeretik és élvezik a kutyájukkal együtt lenni. Igaz, mikor hazamennek több idő, míg a saras, bundájukba ragadt hóval, latyakkal teli kutyájukat megtisztítják. Vannak, akiknek éppen télen van idejük, mert nincsen kerti munka. Nos, igaz. Reggel fel kell kelni. És a szürke hétköznapok után bizony jó lenne hétvégén egy kicsit lustálkodni az ágyban. Kutyájuk azonban nem így gondolja. Ő egész héten arra várt, hogy hétvégén együtt lehessen a gazdival. Hogy legyenek közös kirándulások, foglalkozások. Ő is érzi, hogy a hétvége az róla is szólhat.

Hát ne  okozzunk neki csalódást. A héten kutyáink sokszor csak annyi foglalkozást kapnak, míg egy-egy órára leviszik őket elvégezni dolgukat vagy éppen kicsit játszhassanak. Érthető, hiszen korán sötétedik, reggel pedig mindenki igyekszik a munkába. Épp ezért érdemes a hétvégén kutyánkkal is foglalkozni. Milyen gyönyörú is, amikor a sárguló levelek, az ősz pompás színeiben tündöklő fák között egy nagy sétát tesznek a kutyájukkal. Az őszi, kissé harmatos föld, rengeteg illatot áraszt, amit kutyáik élvezettel szimatolnak. Nekik mesél a föld. Erre ment egy szarvas, egy nyúl, vagy épp a lakóövezet számos kutyája. Kutyánk mindent kiszagol. Mi emberek ezt nem tudhatjuk, hiszen az orrunk kevésbé érzékeny, kevesebb szaglóhámsejttel rendelkeznek. Amikor kutyájuk összevissza rohangál, alig győzi felszedni a szagokat. Sokan ezt furának tartják. Pedig az unalmas hétköznapok után kutyájuk mindent egyszerre akar magába szívni. Szó szerint is. Öröm látni a felszabadult ugrálást, rohangálás. A kapcsolatok így mélyülnek kutya és gazdi között. és ha néhány jó képet feltesznek az Instagramra, vagy a Facebookra, akkor örömükben mások is tudnak osztozni. Vagy legalábbis remek képekben böngészni.

Számos kutyás csoport kínál programokat. Kirándulást, együtt kávézást,vidámságot. Kicsit el tudják engedni a gondolataikat, hogy csekket kell befizetni. Vagy éppen új kapcsolatokat tudnak szerezni.A kutyának is szüksége van társaságra. Adják meg neki a lehetőséget, hogy fajtársától tudjon tanulni, futkározni, amellyel persze az izomzat és izületei is fejlődnek a maga tempójában. Közben véleménycserét is folytathatnak, melyik kutyaiskola milyen, melyik kiképző milyen technikát javasolt.

Ne feledjék! A kutya foglalkozás, munka. Nem csak cukiságból áll. Szüksége van ránk, ha már magunkhoz édesgettük.

Jó munkát és szép élményt mindenkinek!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás