Hobbi Kutyaiskola, egyéni foglalkozások az egész országban!

Új kutya a háznál

Új kutya a háznál

Unatkozik a kutyám. Szomorú, kedvetlen….Jót tenne-e, ha egy másik kutyát mellé vennénk? Nos, azt gondolom, hogy igen. Csak akkor két kutyával kell elmenni iskolába, vagy sétálni. Két kutyát kell chip- el ellátni, két kutyával kell foglalkozni és még lehetne sorolni. És ha nem jól kezeljük őket, akkor már két kutya fog vonyítani, két kutya fogja ásni a kertet. Sőt, ami legrosszabb egymást tépni, verekedni. És ekkor jönnek megint a kérdések -mit csináljak, miért van ez, hogyan lehet javítani ezen.

Nos, attól mert két kutyánk van, csak egy problémát oldottunk meg. A kutyánk nem érzi magát egyedül. Egyéntől függ, hogy tudnak -e egymással játszani, vagy harc keredik az ismerkedésből. Hányszor látni, hogy a kerítés mellett, kutyánkkal elhaladva, a kerítés mögött lévő kutyák összeugranak, egymást marcangolják. Nyilván a feszültségüket valahol le kell vezetniük, mivel más nincs mellettük, csak az újonnan behozott kutya, ezért ugranak egymásnak. Nyilván ez kutyáktól is függ, hiszen nyugodtabb, vagy két nem domináns kutya reagálhat másképp is ezekre a szituációkra. Összegezve, nem baj ha kutyánknak van társa, de ez nem jelentheti azt, hogy kevesebbet is kell velük foglalkozni.

11 hozzászólás a/z “Új kutya a háznál

 1. Norbi

  Nemrég vásároltam egy kis Spánielt. Az lenne a problémám illetve a kérésem,hogy mit tegyek(tegyünk) vele hogy abba hagyja a folyamatos visítást? Nem tudjuk őt magára hagyni mert akkor már vonyít. Van valami lehetőség?
  Válaszodat köszönjünk!
  Üdv Norbi

 2. Zita írta

  Kedves Norbi,

  Sok oka van a visításnak.A társ hiány, a félelmek az utca zajától. Ezeket pedig jól kellene felépíteni a kutyában. Ez viszont összetett feladat. Ebben csak személyesen lehet tanácsot adni.

  köszönöm

 3. Bálint

  Nemrég vettünk egy németjuhász kutyát és már 1éves. Mit tegyünk vele az agressziója fokozódik és rátámad a kutyákra,valamint séta közben észvesztően rohan,elhúz. Válaszodat köszönném!
  Üdv:Bálint

 4. Zita írta

  Kedves Bálint,

  azt meg tudnád írni, hogyan foglalkoztok a kutyával.Mikor kezdődött ez a magatartás. Mit csináltatok ilyenkor. A séta közbeni húzásról én azt gondolom, hogy keveset tud játszani más kutyákkal. És nagyon érdeklik az illatok, események a kerítésen kívül.Ezért húz. A kérdés, hogy meddig csinálja ezt. A séta elején, vagy a végén is.

  üdv

  Zita

 5. Szandi

  Kedves Zita!

  Szeretnék segítséget kérni. Lassan 4 hónapja érkezett meg hozzák a harmadik kutyus(kan). Egy 2 éves szukához és egy vele egy idős kanhoz, most 9 hónaposak, de egyre gyakoribbak a veszekedések a szuka és az újonnan érkezett kan között. Úgy kell őket szétszedni. Nem tudom mi lehet a probléma, együtt sétálnak szoktak játszani. A szuka a másik kannal is dominánsan viselkedik, ő is megadja magát, de őt nem támadja meg. Az új kutyus, mikor kint vagyunk velük akkor ugatja a szukát, követi és ugatja, ilyenkor a szuka kissé agresszív lesz. Nem tudom mit tegyek, semmiképp nem szeretnék megválni egyiktől sem.

  Üdv.

  Szandi

 6. Zita írta

  Kedves Szandi,

  Sajnos nem látom, hogyan vannak kezelve a kutyák. Lehet, hogy a probléma „csak” abból adódik, hogy nincsenek helyén veled a rangsorok. Ugyanakkor az is igaz, hogy kanok borzasztóan idegesítőek tudnak lenni a szuka szempontjából. Állandóan próbálkoznak, meg szeretnék hódítani őket. És ennek fizikai jelét is adják. Ami bizony egész nap, nem kellemes. Amikor ugat a kiskutya, nyugodtan szólj rá, zavard el. Segíts a szukának. Próbáld meg munkával, fizikai és szellemi feladatokkal lefárasztani a kanokat. Ez az a kor, amikor már a kiskutyák ivarérettekké válnak. A hormonok dolgoznak. Egy ivartalanítás is sokat tud javítani a dolgokon. Persze a helyes foglalkozást nem helyettesíti.

  üdv

  Zita

 7. Szandi

  Kedves Zita,

  Köszönöm a gyors válaszod.
  Mit tudnék az érdekében tenni, hogy helyreállítsam a rangsort? Az utolsó kan kutyus, aki 5 hónaposan érkezett nehezen kezelhető, úgy értem nagyon szeles, kapkodós, ez abból adódik szerintem, hogy még kiskutya korában nem igen foglalkoztak vele megfelelően. Amióta nálam van, rászoktattam a labdára, szépen sétál, de még így is adódnak vele problémák. Sajnos nem sok lehetőség adódik iskolába járni, kutyákkal találkozni.

  Üdv.

  Szandi

 8. Hédi

  Szia. Mi az autópályáról mentettünk egy keverék kislányt! Most 9és fél hetes. Van egy 4éves yorki fiúm. Sajnos még így a 10.nap után sem szoktak össze. A kislány játszana ill közeledne de a Yorkim farkát behúzva támad, már ki sem megy a kertbe 🙁 hogyan szoktassuk össze őket!? Mit tegyünk? Előre is köszönöm!

 9. Zita írta

  Kedves Hédi,

  azt gondolom, h. itt nagyon gyorsan a yorkival kéne foglalkozni.A yorkik elevenek és bátrak tudnak lenni. A félelem nem jellemző rájuk, csak akkor ha valami gondjuk van.

  üdv

 10. Ági

  Kedves Zita!

  A 9 éves labrador retrieverünk mellé hoztunk egy 10 hetes labrador retrievert. A kiskutya egyből játékosan közeledett,de az idős kutyus inkább elkerülte,majd jól megmorogta.Ezért a kicsit beraktuk a „rácsos ágyba”,ahol szaglászni tudják egymást,de a kölyök nem tud ráugrani az öregre. Elvittük őket közös sétára és csak felügyelet mellett engedtük őket össze. Az idős kutyus is egyre jobban érdeklődik a kicsi iránt. A baj akkor van ,amikor a kicsi az időst harapdálja (főleg a pofájánál) és neki ugrik. Eddig csak morgás és vicsorítás volt,de nem szeretnénk ha tovább fajulna. Jól csináljuk egyáltalán? Ha nem mi a teendő? Előre is köszönöm!

 11. Zita írta

  Nehéz feladat írásban ezt elmondani. Mert nem látom, hogy jogos-e az öreg kutya részéről a morgás. És hogyan reagál rá a kiskutya. Valószínű a kölyök még nem érti a morgás lényegét, mivel igazi helyreigazítás az öreg részéről még nem történt. Ha lesz ilyen, akkor már fogja érteni az öreg kutya szeme állásából is, hogy kell tiszteletben tartani a rangidős kutyát. Érdemes lenne kölykök közé vinni játszani, hogy megmaradhasson kölyöknek a kiskutya.

  üdv

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás